Kendinizi İyi Hissettirecek 5 Ücretsiz iOS Oyunu

Kendinizi İyi Hissettirecek 5 Ücretsiz iOS Oyunu

Hayatlarımızın kendilerine has zorlukları, ülke gündemi, aniden bastıran soğuklar derken suratlarımız asıldı. Sizler için seçtiğimiz ücretsiz iOS oyunlarıyla hiç olmazsa biraz olsun hayatınıza ufak mutluluklar katabilir ve biraz olsun eğlenebilirsiniz. Sizler için App Store’ dan ücretsiz olarak indirebileceğiniz beş oyunu inceledik.

1. Pac – Man 256

pac_man_256_by_jamoart-d8ug87m-1024x776

1984 yapımı Pac – Man‘ ı hatırladınız mı? Oyunda tek yapmanız gereken labirentte canavarlara denk gelmeden bütün sarı noktaları yemekti. Pac – Man 256 da farklı bir oynayış veya oyun türü vaad etmiyor. Ancak oyunun yeni hali bazı özellikleri de beraberinde getirmiş. Örneğin artık yediğiniz sarı noktalar sayılıyor. Yani siz kaçıncı noktanızı mideye indirdiğinizi o anda görebiliyorsunuz. Bunun yanında Pac – Man değişik bonus meyveleri yediğinde değişik özellikler kazanıyor; örneğinden ağzından çıkan lazerlerle karşısındaki yaratıkları piksel piksel edebiliyor. App  Store‘ dan bedava indirebileceğiniz Pac – Man 256‘ yı Apple iOS yüklü iPhone, iPad gibi tüm cihazlarınızda keyifle oynayabilirsiniz.

Cihazım ne kadar yeni olursa olsun, ille de klasiklerden bir oyunum olsun diyorsanız Pac – Man 256 grafikleriyle oynayışıyla son derece keyifli bir oyun. İndirip keyifle oynamaya başlayabilirsiniz. Bandai – Namco Firması’ na ait oyun, daha önceden “Crossy Road” adlı oyununun yapımıcısı “Hipster Whale” imzasını taşıyor.

 

2. Shooty Skies

Shooty-Skies-1024x768

Atari salonlarının müdavimiyseniz ya da en azından televizyona bağlanan kasetli oyun makinalarına yetiştiyseniz (konsol demeye dilim el vermedi) bu türde oyunlara aşinasınızdır. Oyunda bir kahraman ve o kahramanın kullanacağı uçağı seçip önünüze gelene ateş edip yok etmeye çalışıyorsunuz. Bu oyun türüne Shoot’em Up türü oyunlar deniyor. Yine de gönül rahatlığıyla küçük çocuğunuza, yiğeninize oynatmakta bir besi yok çünkü oyunun grafiklerinde onları rahatsız edecek herhangi bir imge yok. Shooty Skies’ da sadece uçağınızla karşınıza çıkanları saf – dışı bırakıyorsunuz. Bunun yanında Shooty Skies’ ın   grafikleri son derece şirin. Oyunda seviyeleri geçtikçe yeni uçak ve karakterlerin açıldığını göreceksiniz. Shooty Skies, sevimli grafikleriyle dikkat çeken oyunlar yapan “Hipster Whale” Firmasına ait. App Store’ lardan ücretsiz olarak indirebileceğiniz oyun, iOS kullanan her Apple Cihazdan rahatlıkla oynanabilir.

3. Breakneck

Breakneck--1024x576

Breakneck, incelememizin önceki kısımlarında paylaştığımız oyunlardan oynanış olarak biraz daha farklı. Breakneck hem savaş hem yarış türü oynanışın bibirine karıştığı bir oynayış sunuyor. Oyundaki amaçlarınızdan bir tanesi de yarış boyunca karşınıza çıkan altınları toplamaya çalışmak. Bir yandan sizi yok etmeye çalışan düşmanılarınızı safdışı etmeye çalışırken bir yandan da yarışınızı tamamlamaya çalışıyorsunuz. Breakneck, Apple iOS kullanan tüm cihazlarda oynanabilir.

4. Blocky Highway

unnamed-1024x576

Bu yarış oyunu ise sempatik ve sevimli grafiklere sahip bir başka Hipster Whale oyunu. Oyun, şirin grafiklerden oluşan basit bir sürüş oyunu ve tek yapmanız gereken önünüzdeki araçları geçmek. Diğer sürüş oyunlarından farklı olarak farklı bir görüş açısından oynanan Blocky Highway‘ de çeşit çeşit aracınızı kontrol etmeye çalışıyorsunuz. Başta kolay gibi görünen  oyun, aracınızın hızının artmasıyla beraber giderek zorlaşan bir mücadeleye dönüüyor. Blocky Highway‘ i Apple iOS kullanan her türlü tablet veya telefonunuzda oynayabilirsiniz. Blocky Highway‘ i App Store‘ dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

5. Down To Mountain

Down To Mountain

Down To Mountain şirin grafiklere sahip bir başka oyun. Adından da anlaşılacağı üzere yapmanız gereken karakterinizi dağın tepesinden güvenli bir şekilde aşşağıya indirmek. Bunu yaparken üzerinde durduğunuz blokların yıkılmasını beklediğinizde yanıyorsunuz. Sağ ve sol parmaklarınızı kullanarak karakterin hangi yöne inmesini istiyorsanız o yöne doğru inmesini sağlıyorsunuz. Down to Mountain, ilginç ve canlı grafikleriyle dikkati çekerken özellikle küçük yaştaki oyuncuların beğenesini kazanacakmış gibi duruyor. Down To Mountain  App Store‘ dan ücretsiz olarak indirilebiliyor.

 

Kaynak: Mobilofon

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir