iPhone’da Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

iOS işletim sistemine sahip iPad ve iPhone’da Uygulama Bildirimlerini Kapatma yada açmak için yazımızdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhoneumuza yüklediğimiz oyun ve uygulamalar çeşitli bilgileri sunmak için mesaj benzeri bildirimler gönderirler.Bu uygulama bildirimleri kimi zaman gerekli olurken bazen gereksiz ve zamansız gelmesi insanın canını sıkabiliyor. Telefonumuzdaki uygulama ve oyun sayısı arttıkça zamanla bu bildirimlerin sayısı artıyor.

Sizde eğer iPhone Uygulama Bildirimlerini Kapatma istiyorsanız aşağıda yazdığımız adımları uygulayabilirsiniz.

Bildirimleri kapatmak yerine kullanımınıza göre özelleştirebilirsiniz. iPhone 6s veya üzeri bir telefona sahipseniz 3D Touch özelliğini kullanarak Bildirim Merkezi’ndeki bildirime yanıt verebilirsiniz. Yanıt vermek için bildirime güçlü dokunmanız gereklidir. Bildirim ayarlarını özelleştirmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

iPhone’da Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Bildirimleri tamamen kapatmak istiyorsanız; Ayarlar/ Bildirimler seçeneklerini izleyerek bildirimleri düzenlemek istediğiniz uygulamayı seçin. Bildirimleri tamamen kapatmak için “Bildirimlere izin ver” seçeneğini kapalı duruma getirebilirsiniz.

iPhone'da Uygulama Bildirimlerini Kapatma

Bildirimleri tamamen kapatmak yerine özelleştirmek istiyorsanız Ayarlar > Bildirimler‘e gidin ve uygulamayı seçin.

Uygulama bildirimleri şu uyarı stillerinde olabilir:

 iPhone'da Uygulama Bildirimlerini Kapatma

  • Başlıklar: Başlık uyarıları ekranın üst kısmında görünür ve otomatik olarak kaybolur. Yanıtlamak için başlığın üzerinde aşağı kaydırın veya yukarı kaydırarak kapatın.  iPhone 6s veya sonrasına sahipseniz başlık uyarısına 3D Touch ile yanıt verebilirsiniz. Yanıt vermek için başlık uyarısına güçlü basmanız yeterlidir.
  • Uyarılar: Uyarı aldığınızda, devam etmeden önce işlem yapmanız gerekir. Uygulamaya bağlı olarak, uyarıyı kapatabilir veya yanıtlayabilirsiniz.
  • İşaretler: İşaret, uygulama simgesinin üzerinde görünen kırmızı sayıdır ve bu uygulama için kaç bildiriminiz olduğunu gösterir.
  • Sesler: Bildirim aldığınızda uygulamanın sizi uyarmak için ses çalmasını sağlayın.

Bildirim ayarları ile cihazınızın tüm bildirim ayarlarını kendinize göre düzenleyebilirsiniz. Bildirimleri açıp sesleri kapatabilir veya ekran görünüm şeklini değiştirme gibi birçok işlemi bu ekran üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

iPhone Bildirim Merkezi’ne Ekleyebileceğiniz Widgetler

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir