Sony Xperia XZ Dayanıklılık Testi

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Yayınlanan bu Sony Xperia XZ dayanıklılık testi videosu bize Sony’nin yeni amiral gemisinin zorlu şartlar karşısında nasıl ayakta durduğunu gösteriyor.

Kısa bir süre önce piyasaya çıkan Sony Xperia XZ sahip olduğu donanımsal özellikler ve kaliteli kamerasıyla dikkat çekiyordu.

Bunun yanında telefon suya dayanıklı olmasıyla, daha önceki Xperia Z telefonların mirasını devralıyordu.

En kalın noktasında 8.1 mm kalınlığa sahip telefon, 161 gram ağırlığında. Yine IP67 sertifikası ile suya ve toza dayanıklı olan Xperia XZ, 1.5 metre suda 30 dakika bOyunca kalabiliyor.

Sony Xperia XZ Teknik Özellikleri ve Fiyatı yazımız için buraya tıklayabilirsiniz.

Sony, telefonlarında suya ve toza dayanıklı olma özelliğini ilk kullanan firmalardan biriydi. Bu nedenle Sony’nin akıllı telefonlarında dayanıklılığa önem verdiği söylenebilir.

Peki son amiral gemisinde de durum aynı mı? İşte bu video bize sorularımızın cevaplarını veriyor.

Sony Xperia XZ Dayanıklılık Testi

 

Videoda ilk olarak Sony Xperia XZ çizilme testi uygulanıyor. Bu testte telefonun ekranı, arka bölümü, yan tarafları ve kamerası farklı uçlara sahip sert ve kesici cisimlerle çiziliyor ve hangi derecede çizilmelerin belirgin olmaya başladığı gözleniyor.

Sonuçlar diğer akıllı telefon üreticilerinin amiral gemileriyle karşılaştırılıyor.

Testin 2. bölümünde ise Sony Xperia XZ yanma testi yapılıyor. Bu testte telefonun ekranına belli bir süre boyunca çakmakla ateş tutuluyor.

Bu süre sonunda telefonun ekranının geri döndürülemeyecek şekilde hasar alıp almadığı, dokunmatik algılayıcılarının çalışıp çalışmadığı gözleniyor.

Testin son aşamasında ise Sony Xperia XZ bükülme testi yapılıyor. Bu testte de telefon iki ucundan tutuluyor ve sertçe baskı uygulanıyor.

Bu baskı sonrasında telefonun çalışıp çalışmadğı ve hasar alıp almadığı ortaya çıkıyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.