Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye

Instagram’da nasıl daha fazla takipçiye sahip olabiliriz?İşte Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye !

Fotoğraf paylaşım ağı Instagram dünyanın en çabuk yükselen toplumsal basın mecrası ünvanını aldı. Elbette herşey sizin elinizde fakat bu öneriler işinizi baya bir kolaylaştıracak…

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye

1. “Takibe Takip”

Bu şekilde görmeye alışık olduğumuz hashtagleri sürekli olarak kullanarak dünyanın her köşesinden insanların paylaşımlarınızı görmesini sağlayabilirsiniz.

Kalanlarını “Keşfet” sayfanızda da kendiniz görebileceğiniz hashtagler için belli örnekler ise: #FF(Follow Friday), #instafollow, #l4l(like for like, ya da bunun yazılı şekilde kullanılan hasthtagler), #tagsforlikes, #followback.

Instagram’da Hashtag Kullanmanın İncelikleri

2. Takipçi Fotoğraflarına İlgi Gösterin

Takipçi listenizdeki insanların fotoğraflarına birer beğeni bırakın. Bunun için saatleri de göz önünde bulundurmanızı tavsiye ederiz.Zaman ayarlarıyla kullanıcıların daha çok hangi saatlerde aktif olduğuna bakarak, bunlara uygun zamanda bıraktığınız beğeniler aynı şekilde size geri dönecektir .

3. Yarışmalar/Çekilişler Düzenleyin

İlgi çekmenin en büyük yollarından biri yarışmalar veya çekilişler düzenlemek. Bir fotoğrafınızın altına bu nitelikte bir içerik koyun ve katılmak için sadece fotoğrafa bir beğeni bırakmaları gerektiğini söyleyin. Gerisi kendiliğinden gelecektir.

4. Hesabınızı Kişisel Sosyal Medya Hesaplarınızda Paylaşın

Kendi hesaplarınızda mevcut işinizi yayın, bu tarz paylaşımlar için ise genelde işinizin sahne arkası fotoğrafları, ya da üçüncü maddede bahsettiğimiz yarışmalar vb. kullanarak yapabilirsiniz.

5. Her Kullanıcı Yeni Bir Takipçi Potansiyeli Olabilir

Diğer insanların fotoğraflarına yorumlar veya beğeniler bırakın. Gerisi insanların merakına kalmış.

6. En Popüler Hashtagleri Takip Edin

En çok kullanılan hashtaglerin istatistiğini tutmak, işinize sandığınızdan daha fazla yarayacaktır. Bunu “Keşfet” kısmında arama yaparken # işaretini koyarak görebilir. Türkçe kelimeler ile bu araştırma sonuçlarını daraltabilirsiniz.

2016’nın En Popüler Instagram Hashtagleri

7. Doğru Zamanda Paylaşım Yapın

İkinci maddenin sonunda bahsettiğimiz gibi, takipçilerinizin fotoğraflarını zamanlı beğenmek kadar önemli olan zamanlı paylaşım yapmak, yaptığınız paylaşımın en çok kişi tarafından görülmesini sağlayacaktır.

Sosyal Medya’da İçerik Paylaşabileceğiniz En İyi Saatler

8. Sizinle Aynı Hashtagleri Kullanıcıların Profillerine Girin

“Takibe Takip” tarzı hashtagler kullanan profillerde göz gezdirin ve takip edin, birçoğu size geri dönüş yapacaktır.

9. Sayıdan Çok Kaliteye Önem Verin

Hesabınızda en güzel çekilmiş, en çok göze hitap edecek fotoğrafları koymaya özen gösterin, paylaşacağınız ürünü doğru bir arka plana yerleştirmek, ya da hizmetinizi en iyi tanımlayacak fotoğrafları kullanmak, her zaman günde yığınla fotoğraf paylaşmaya kıyasla daha avantajlı olacaktır.

10. Uygun Filtreler Kullanın

Pazarlamacıların kullandığı filtreleri araştırın. Kendinize ve profilinize uygun bir kalıp oluşturmanın ilk adımlarından biri olan filtre kullanımlarına önem verin.

Instagram’da Takipçi Arttırmak İçin 32 Tavsiye yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.