YouTube Video İndirme Yöntemleri

YouTube Video İndirme Yöntemleri

İnternet kullanıcıları sıklıkla YouTube üzerinden video indirmeye ihtiyaç duyuyor. Bu ihtiyaç için geliştirilmiş web siteleri olduğu gibi, hem Youtube hem de farklı video servislerinden video indirmeye yarayan birçok farklı program da bulunuyor.

En iyi youtube video indirme araçlarına geçmeden önce web tabanlı olan servislerde görmekten rahatsız olabileceğiniz reklamların olduğunu ve bazılarında “adware” adı verilen, reklam tabanlı zararlı yazılımların olabileceğini hatırlatalım.

Yani bir başka değişle YouTube videolarnı indirmek için güvenilir programları kullanmak biraz daha doğru bir tercih olacaktır.

En iyi YouTube Video İndirme Programları

YTD Video Downloader

Windows ve Mac OS X sürümlerinin bulunduğu YTD, adından da anlaşılabileceği gibi YouTube‘dan video indirme üzerine kurulu bir program. Ancak YouTube‘un yanı sıra YTD kullanarak Vimeo, Facebook, Blip.TV gibi farklı servislerde yer alan videoları da indirebiliyorsunuz.

Oldukça basit ve kullanışlı bir arayüzü olan YTD, indirme işlemi haricinde video formatı değiştirmek için de kullanılabiliyor. İndireceğiniz videonun kalitesini seçebildiğiniz YTD Video Downloader, ayrıca aynı anda birden fazla video indirme desteği de sunmakta.

youtube-video-indirme-1

YTD Video Downloader indir

Free YouTube Downloader

Bir başka basit ama etkili program ise YouTube Downloader. Temiz bir arayüzle karşımıza çıkan program indirmenin haricinde videolarınızı MP4, MOV ve AVI gibi formatlara dönüştürmenize de destek veriyor.

Ayrıca uygulamayı yüklediğinizde tarayıcınıza otomatik olarak bir icon geliyor. Bu icon sayesinde tarayıcıdan çıkmadan kolayca video indirme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Free YouTube Downloader

Free YouTube Downloader indir

IDM (Internet Download Manager)

IDM, şüphesiz internet aleminin en eski ve en popüler indirme araçlarından biri. Sadece Youtube değil farklı servislerden de video indirebilmenize olanak tanıyan IDM, tarayıcılar ile entegre bir şekilde çalışabiliyor.

Bu sayede bir video açtığınızda ekranın belirli bir bölgesinde beliren IDM ikonu, kolayca o videoyu indirebilmenize olanak tanıyor. Ayrıca indirme işlemini başlatmadan önce hangi kalitede ve formatta video indireceğinizi de seçebiliyorsunuz.

IDM (Internet Download Manager)

Internet Download Manager indir

Web tabanlı YouTube video indirme servisleri

Savefrom.net

Yazının başında da söylediğimiz gibi video indirmek için illa bilgisayarınıza program kurmak zorunda değilsiniz. Web tabanlı servislerden de faydalanabilirsiniz.

Bu alanda en ünlü web sitelerinden biri olan Savefrom.net sadece YouTube için değil DailtyMotion, Vimeo ve Facebook gibi yerler için de kullanabileceğiniz bir yer.

İnternet sitesine girdiğinzide karşınıza çıkan link alanına indirmek istediğiniz videonun linkini yapıştırmak bu iş için yeterli.

Web tabanlı YouTube video indirme servisleri

Savefrom.net adresine buradan ulaşabilirsiniz

ClipConverter

Reklamsız, temiz bir arayüze sahip web tabanlı bir diğer indirme servisi ise ClipConverter. Medya linkini ilgili bölüme yapıştırıp kolayca video indirme işlemini gerçekleştirebildiğiniz ClipConverter’da ayrıca videonun formatını ve kalitesini de seçebiliyorsunuz.

Sonuç olarak hem web hem de uygulama olarak bu listede yer almayan birçok servis var. Ancak biz, deneyip performansından memnun olduğumuz servisleri listeledik.

ClipConverter

ClipConverter adresine buradan ulaşabilirsiniz

Kaynak: ShiftDelete

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.