Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

Bu yazımızda onaylanmış hesabın ne olduğundan ve Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem ‘den bahsedeceğiz.

Twitterda ünlüler ve bazı tanınmış kişilerin hesaplarında sağ üstte verified account yazısı ve amblemini görmüşsünüzdür. Bu amblem ve yazı kişilerin twitter yetkililerine yaptıkları talep ve doğrulama sonucu verilen bir hak..

Twitter profilinde içinde tik işareti olan mavi bir rozet ile gösterilen bu işaret o profilin onaylanmış hesap olduğunu gösterir. Onaylanmış hesaplar o hesaba ait kimliğin doğru olduğunu gösterir. Böylece profil ziyaretçilerinin daha kaliteli ve güvenilir bir kaynağa erişmiş olduklarından emin olmasını sağlar.

Onaylı (Doğrulanmış) Twitter Hesabı Nedir?

Twitter bundan böyle bazı adımları takip ettiğiniz takdirde hesabınızı onaylamayı öneriyor. İsminizin yanında yer alacak olan mavi bir ‘✔️’ işaretiyle hesabınızın Twitter tarafından onayladığını tüm dünyaya ilan edebilirsiniz. Twitter tarafından doğrulanmış bir hesap olmak için aslında yapmanız gereken şey oldukça basit. Profilinizde yer alan kişisel bilgilerinizi güncellemeniz, telefon numaranızı ve e-mail adresinizi doğrulamanız yeterli. Bu düzenlemeleri yaptıktan sonra Twitter’dan doğrulama isteğinde bulunabilirsiniz.

O küçük mavi tık elbette sadece kişisel bir ego tatmini sağlamak veya  ünlü olma yolunda bir adım atmak için kullanılan bir özellik değil. Aslında Twitter tarafından doğrulanmış olmak markette yer almaya çalışan markalar ve farklı iş sektörleri için büyük bir avantaj olarak öne çıkıyor.

Bu noktadan sonra sizlere bir marka veyaişletme olarak ya da bireysel olarak nasıl doğrulanmış bir Twitter hesabı alabileceğinizi anlatmaya çalışacağım.

Adım Adım Twitter Tarafından Doğrulanmanın Yollları

  1. Profilinize profil fotoğrafı, bir kapak fotoğrafı, isminizi, internet sitesi adresinizi ve biyografinizi ekleyin.
  2. Telefon numaranızı SMS ile doğruladıktan sonra e-mail adresinizi onaylayın.
  3. Profilinize doğum gününüzü ekleyin.
  4. Tweetlerinizi herkese açık hale getiriniz.
  5. Twitter’ı doğrulama formu için ziyaret edin.

Eğer bu adımları kişisel hesabınız için yapıyorsanız fotoğraflı bir kimlik, pasaport veya sürücü kimliği kopyasına da ihtiyacınız olacak.

Twitter hesap doğrulama işlemiyle ilgili yaptığı duyuruda hangi hesabın doğrulanacağı, hangi hesabın doğrulanmayacağı konusunda belirleyici olabilecek bazı faktörleri de listeledi. En belirleyici olan faktör  is profilinizin ne kadar çok ‘kamu yararı’ içerdiği.

Peki Twitter ‘kamu yararı’ diyerek ne kastediyor?

Aslında Twitter ‘kamu yararı’ ifadesiyle aşağıda listelediğimiz alanlarda etkin olan halka mal olmuş figürler ve kurumlardan bahsediyor. Müzik, Televizyon, Sinema, Moda, Yönetim, Siyaset, Din, Gazetecilik, Medya, Spor, İşletme, Ve diğer ilgi alanları.

Peki Ya Mavi Tık Alamazsam?

Merak etmeyin. İlk başvurunuzda onay alamasanız bile 30 gün sonra sistem tekrardan başvuru yapabilmeniz için size açılacaktır. Sizin için hazırladığımız bu rehberi incelerseniz ilk seferde onay almanızda olcukça kolaylaşacaktır.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

İlk başvurunuzda hemen hesabınızın doğrulamasını istiyorsanız herşeyinizin dört dörtlük olması sizin için büyük bir avantaj olacaktır. Bunun için ise takip edebileceğiniz 9 adım var.

1.Twitter hesabınızı aktif kullanın ve başvuru öncesi en az 2 haftadır aktif olduğunuzu emin olun.

Aslında bu Twitter’ın size en önemli tavsiyesi: ‘ Başvurmadan önce herşeyin hazır olduğuna emin olun.’Peki ‘hazır olmak’ gerçekten ne demek? Bunu söylemesi kolay değil ama hazır profil demek bir nevi aktif profil demek anlamına geliyor.Bu da pek çok aktif hashtag kullanıyor olmanızı ve kendi @ hashtaglerinizi kullanmanızı gerektiriyor

2.  Biyografinizde Twitter tarafından onaylanmış başka hesaplara yer veriniz.

Bu aslında sizin hesabınızı daha aktif ve etkileşim içinde tutabilmenizi sağlayabilecek önerilerden biri. Twitter biyografinizde @’ile başka profillerden bahsetmeniz hem takipçi sayınızı arttıracaktır, hemde insanların size daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

Eğer bir işletme veya marka değilseniz, yani kişisel hesabınızı kullanıyorsanız biyografinize önceki işlerinizi ve şimdiki işinizi ekleyebilirsiniz. Aynı şekilde iş ortağınızı veya bir yakınınızı da @ işareti ile ekleyebilirsiniz.

Eğer bir şirket için Twitter hesabı düzenliyorsanız, aynı firma altındaki kardeş şirketleri veya ortak iş yaptığınız şirketleri @ile profilinize ekleyebilirsiniz.

Örneğin benim için @emoji.com.tr demek mümkün.

3. Biyografinize tarihler ve özel sayıları eklemek  faydalı olabilir.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

Biyografi kısmını şirket veya marka için önemli tarihlerle donatmak iyi bir fikir.

Örneğin kaç yılında kurulduğunuzu,şirketinizin altın 50. yılını kutladığını, veya binlerce üyesi olan bir start-up olduğunuzu.. Rakamlar konusunda yaratıcı olmak sizin elinizde.

4. Eğer kişisel bir hesabı düzenliyorsanız, işinizi olabildiğince havalı ve göze batar şekilde belirtin.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem

Bu aslında bir çeşit pazarlama taktiği olarak düşünülebilir.

Örneğin; blog yazarı @DefneninDünyası yerine   Kurucu Editör @DefneninDünyası demek daha havalı olacaktır.

Neil Patter‘ın bazı tavsiyeleri de bu noktada size fikir verebilir.

Örneğin;

-Yeni bir şirket mi kuruyorsunuz, sizden daha iyi bir @girişimci yok.

-Ciddi bir sorunun çözümünde destek mi verdiniz, siz tam bir @problems solver’sınız.

-Eğer gerçek mi spor severseniz, bir @fitness guru olma yolunda ilerliyor olabilirsiniz.

Twitter Hesabınızın Onaylanma Şansını Arttıracak 9 Yöntem yazımızın devamı için diğer sayfamıza geçiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir