POMEM Mezunu Polis Maaşları Ne Kadar?

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) bünyesinde her dönem on binlerce polis adayı mezun oluyor ve polis olma hayali kuruyor. Her yıl neredeyse 10 binin üzerinde alım yapılırken, bu alandan mezun olan polis adaylarımızın da doğal olarak maaşları merak konusu oluyor. Maaşların netliğine geçmeden önce, polis maaşlarının devlet tarafından verildiğini belirtelim. Peki bakalım POMEM mezunu polislerimizin maaşları net olarak ne kadarmış?

POMEM Mezunu Polis Maaşları

Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) altyapısına yalnızca ön lisans ve lisans mezunu adaylar başvurabiliyor. Bu adaylar, üniversite mezunu olduklarından dolayı POMEM altyapısında diğer alanlara göre biraz daha yüksek maaş elde edebiliyorlar. POMEM alanından mezun olan polislerimiz, 4.500 TL’den başlayan fiyat aralıklarıyla maaş almaktadır. Tabii ki her POMEM mezununun aynı maaşı pek de mümkün değildir. Çünkü polislik mertebesi, kendi alanlarında farklı dallara ayrılır.

POMEM altyapısından mezun olan polisler çevik kuvvet, trafik polisi, Özel Harekat ve asayiş alanındaki görevlere getirilebilirler. Doğal olarak görevler farklı olacağından dolayı, maaşlarda da gözle görülebilir bir değişim söz konusu olacaktır.

Trafik polisiyle Özel Harekat polisleri aynı maaşı alamayacakları gibi, en alt taban maaşın da 4.500 TL’den başladığını söyleyebiliriz. Yani POMEM altyapısından mezun olan polisler, minimum 4.500 TL maaş almaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.