Metro Gross İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2018

Ülkemizin büyük bir bölümünde faaliyet gösteren ve yabancı bir sermaye döngüsüne sahip olan Metro Gross firması, Gross Market çalışmasıyla da kendini geliştirmeye devam ediyor. Büyük market statüsü kazanan Metro şirketi, dış ülkelerin yanı sıra Türkiye’de de kendini sevdirmeyi başardı. Peki Metro Gross firmasında çalışılır mı, çalışılırsa ne kadar maaş alınır ve hangi şartlarda çalışılır?

Metro Gross Çalışma Şartları

Metro Gross firmasında, haftalık 45 saat çalışırsınız ve bu çalışma sürecinizi kesinlikle aşamazsınız. Günlük 7.5 saat çalışacağınız gibi, bu çalışma süresine çay ve yemek molaları da dahil olmayacaktır. Vardiyalı bir sistemle personel çalıştıran Metro Gross, zaman zaman yoğun olduğu için personellerine fazla mesai yaptırsa da, resmi tatiller dışında mesai ödemesi yapmamaktadır. Ayrıca haftada bir gün tatil yapabilir, yıllık çalışma sürenizi doldurduğunuz taktirde de 14+2 gün yıllık izninizi alabilirsiniz.

Metro Gross Maaşı

Metro Gross firmasının personel maaşları asgari ücretten %30 oranında daha fazladır. Personel servisi ve yemeği firmaya ait olurken, bazı hak edişler de personele verilmektedir. 1650 TL maaş + 100 TL market yardımı alan personeller, farklı hak edişlerden de faydalanabilir.

Hak Edişler: 275 TL Prim, 200 TL Market Yardımı, 250 TL Mayıs Ayı Giyim Yardımı, 600 TL Ağustos Ayı Yakacak Yardımı, 250 TL Ramazan ve Kurban Bayramı Yardımı ve 125 TL Yılbaşı hak edişlerinden faydalanabiliyorsunuz. Kısacası firmada Maaş+Prim+Yemek+Yol+Hak edişler ile çalışmanız mümkündür.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir