En İyi Ücretsiz MMORPG Oyunları

Oyun sektöründe önemli bir yeri olan, az çok herkesin oynadığı  En İyi Ücretsiz MMORPG Oyunları ‘nı sizler için derledik.

Türkçeye “çok oyunculu rol yapma oyunu” olarak çevirebileceğimiz MMORPG’ler, bildiğiniz gibi oyun sektörünün son 10 yılına damga vurmuş durumdalar.

Kalabalık bir kitle ile Oyun oynamanın zevki bir başkadır.

Özellikle MMORPG türünü oynayanlar ne demek istediğimi çok iyi biliyor. Arkadaşlarınızla beraber yeni maceralara atılır, beraber karakterlerinizi geliştirip rakiplerinizle mücadele eder ve bir anlamda karakterinize bağlı olursunuz.

Yeni arkadaşlar edinir, oyun biraz daha profesyonel oynar, klanınız ile sürekli etkinliklere katılırsınız. Hayatın verdiği sıkıntılardan sanal alemde kurtulur, yeni bir hayata atılırsınız.

Üzerine onlarca belgesel çekilen, oyun sektöründe önemli bir yeri olan, az çok herkesin oynadığı MMORPG oyunlarını sizler için listeledik. En iyi ücretsiz MMORPG oyunlarına göz atacağımız yazımızı sizlerin huzurunda.

En İyi Ücretsiz MMORPG Oyunları

WildStar

16-04/07/wildstar.jpg

World of Warcraft’ın ünlü Vanilla döneminde önemli rol oynayan geliştiricilerin elinden çıkan Wildstar büyük ses getirerek çıkışını gerçekleştirmişti. Wildstar oynanışı ile çok sevilen, tatlı grafikleri ve bol içeriğiyle dikkat çeken bir yapım. Büyük vaatlerle gelen oyun önce ücretli olarak oynansa da sektörün değişimine ayak uyduramayıp ücretsiz sürümünü piyasaya sürdü.

Karakter çeşitliliğinin çokluğu, yeteneklerin yeterli sayıda olması, abonelik sistemine oyun parasıyla erişebilmeniz, ilgi çekici oynanış ve sürekli değişen zindanlar Wildstar’ı denemeniz için oldukça sağlam nedenler arasında.

Skyforge

16-04/07/skyforge-1460059701.jpg

Tanrı olabileceğiniz Skyforge, sizi oyun başında yaptığınız seçimlerle kısıtlamadan bütün karakterleri oynayabileceğiniz, mücadelenin ortasında birden sınıfınızı değiştirebileceğiniz gayet özgür bir RPG deneyimi sunuyor.

Allods Team ve Obsidian Entertainment tarafından geliştirilen oyun sağlam grafikleri, oynanışı, alışılmışın dışında karakter gelişimi ve zindanları ile dikkat çekiyor. MMORPG’ler de bir klasik olan end-game içeriği Skyforge’da biraz farklı olarak karşımıza çıkıyor. Örneğin büyücü karakteriyle oyuna başladınız ve bir süre sonra bütün büyücü yeteneklerini aktifleştirdiniz. Skyforge’un yetenek ağacı sayesinde 12 farklı sınıfın daha yeteneklerini aktifleştirebilir, pasif yeteneklerini kullanabilir ve dövüşün ortasında sınıfınızı değiştirerek rakiplerinizi şaşırtabilirsiniz.

ASTA

16-04/07/asta-1460059879.jpg

Koreli geliştirici Polygon Games’in yeni oyunu ASTA, Asya tarzı MMORPG severlerin dikkatini çekecektir. Açık Beta sürecinde olan ASTA, CryEngine Teknolojini kullanıyor. Her ne kadar kaliteli bir grafiğe sahip olmasa da oynanış ve dolu içeriğiyle dikkat çekiyor.

PvP kısmında oldukça renkli anlara tanık olduğumuz ASTA, ilginç karakter gelişimiyle türüne yenilikler eklemeye devam ediyor. Webzen’in yayıncılığını üstlendiği oyunda bolca etkinlik ve sürprizler mevcut.

En İyi Ücretsiz MMORPG Oyunları yazımızın devamı için diğer sayfaya geçiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.