iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği !

iOS’un 10.1 versiyonu birçok yeni özellik getirdi. Bunlardan en göz dolduran 5’ini sizler için derledik. iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği !
iOS 10.1 göz dolduran yeni özellikleri ile kullanıcının karşısında.iOS 10.1  ile bazı hataları giderildi, performans ve güvenilirliğinde de artış gözlendi.

Bu sürümle gelen en önemli yenilik iPhone 7 Plus’a özel olan portre modu. Portre modu göz dolduruyor. En önemli gelişme portre modu gibi görünse de, hala beta aşamasında. Yine de yeni özellikler kendilerinden bahsettirmeyi başarıyor. Bunları sizler için inceledik.

iPhone 7 Plus için Portre Modu

Portre modu, arka ve ön planı birbirinden ayıran önemli bir efekt. Öyle ki ön plandaki cisim daha net bir şekilde çekilirken, arka plan bulanıklaştırılıyor. Böylece daha farklı ve sanatsal kareler elde edebilmek de mümkün.

iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği !

iOS 10.1 ile birlikte sorunsuz bir şekilde çalışabilen bu özellik sayesinde kullanıcılar artık portre modunda daha da keyifli fotoğraflar çekebilecek.

Bu teknik, nesnelere odaklanarak arka planı bulanıklaştırıyor ve bir alan derinliği sağlıyor. Ortaya da muhteşem fotoğraflar çıkıyor. Bu mod yalnızca iPhone 7 Plus’ta var. Büyüleyici bir özellik, fakat hala beta sürümünde.

iMessage’da Patlama Efektli Ekranlar

Doğum gününüzde sizi sevindirecek bir özellik yapılmış. Tüm ekranda havai fişeklerin patladığı, balonların uçuştuğu, ışıkların savrulduğu mesajlar alabilirsiniz.

iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği !

Üstelik cevap vermek çok kolay: tek tuşla siz de aynı şekilde mesajlar atabilirsiniz.

“Reduce Motion” Açıkken iMessage Efektlerini Oynatabilirsiniz

iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği !
Önceki sürümlerde kullanıcılar efektli mesajları “reduce motion” özelliği açıkken oynatılamıyordu. Şimdi ise otomatik oynatmayı tam ekran açabilirsiniz.

Egzersiz Bilgileriniz Activity Uygulamasında

iOS 10.1’in 5 Yeni Özelliği
Apple Watch engelli vatandaşları, fiziksel etkinlikleri konusunda cesaretlendiren ilk giyilebilir takip cihazıydı. iOS 10 ve WatchOS 3.0 ile Apple, birçok yeni özellik ile engelli vatandaşların işlerini kolaylaştırıyor. Takip listesine tekerlekli sandalyedeki koşu ve yürüme süreleri eklenmiş.

Japonlar’ı Unutmamış

Japonya’nın üç büyük şehrinde toplu taşıma bilgilerini gösteren yeni özellik, iOS 10.1 kullanıcısı olan Japonlara kolaylık sağlıyor. Tüm ülke çapında otobüs saatleri ve üç büyük şehirde ise yerel otobüs saatlerini görebilecekler.

iOS 10.1’de Yeni Neler Var ?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.