Kişisel Güvenliğinizi Sağlamanız için İpuçları

Kişisel Güvenliğinizi Sağlamanız için İpuçları

Gelişen teknolojiyle birlikte artık kişisel bilgilerimiz neredeyse tüm ayrıntılarına kadar internet sunucularında bulunur hale geldi. Sosyal medya sitelerinin ve mobil uygulamaların arşivlediği bu bilgilerin çalınması durumunda başınıza gelebilecekleri bir düşünün. İşte kötü niyetli internet kullanıcıları tarafından zor durumda bırakılmamak için yapmanız gerekenleri bu blog yazımızda listeliyoruz.

Günlük hayatta olduğunu gibi internet dünyasında da kişisel bilgilerin saklanması oldukça önemli bir nokta. Çünkü kötü niyetli kişiler bu bilgileri ele geçirirlerse yapabileceklerinin herhangi bir sınırı bulunmuyor. İşte bu yüzde herkesin uygulaması gereken 10 güvenlik önerisini sizler için listeledik. Hadi bu listeye bir göz atalım.

Mobil uygulamaların izinlerine dikkat edin

Mobil uygulamaların izinlerine dikkat edin

Uygulama mağazalarında yer alan binlerce uygulama arasından istediğinizi elbette indirebilirsiniz. Fakat bu tür uygulamaları indirirken biraz dikkatli olmanızda fayda var.

Android Cihaz Güvenliği Nasıl Sağlanır?

Ne yazık ki uygulamaların kötü niyetli olup olmadıkları açıklama bölümünde yazmıyor. İşte bu yüzden güvenli geliştiricilerin uygulamaları dışında bir indirme işlemi yaparsanız, “uygulama izinleri” kısmına oldukça dikkat edin. Eğer uygulama size hizmet vermeyeceği bir kategoride erişim izni istiyorsa indirmeden önce bir kez daha düşünün. Tabii belirli aralıklar uygulama izinlerinizi sıfırlamanızda da fayda var.

Kaynak: Tam İndir / Blog (Uğur Sağlam)

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir