iPhone’da 1 GB Fazladan Yer Kazanın

iPhone’da 1 GB Fazladan Yer Kazanın

Özellikle 16 GB iPhone modeli kullanan kişiler, bir süre sonra yetersiz alan sorunu ile karşılaşabiliyorlar. Fotoğraf çekerken ya da video çekerken, bu videonun ya da fotoğrafın çekilemeyeceği, çünkü cihazda yeterli alan olmadığı gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Her ne kadar 16 GB hafıza alanı kullan kişler için alan sorunlarında kesin bir çözüm bulanamıyor olsa da, bazı geçici çözümler bulmak mümkün. Bu yöntemle ise iOS’da 1 GB’a yakın alan açmak mümkün oluyor.

Aslında daha önce başka bir yöntemle iOS’da alan açmanın yollarını anlatmıştık ancak bu da farklı bir yol.

iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü

  1. iPhone’da Ayarlar > Genel > Hakkında bölümüne giderek Kullanılabilir Alan boyutuna bakıyoruz.
  2. Örneğin diyelim ki cihazınızda 2 GB Kullanılabilir alan var, bizde iTunes yardımıyla 2 GB’dan daha büyük bir film indirmeye çalışarak bu alanı genişletmeye çalışacağız.
  3. iTunes’a girerek filmler arasında 2 GB’dan daha büyük bir alan kapsayan filmi bulduktan sonra “Kirala” butonuna basıyoruz.
  4. iPhone size hata verecektir ve bu aşamada da sizin önbelleklerinizi vs temizleyerek yer açacaktır.

iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-1 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-2 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-3 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-4 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-5 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-6 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-7 iPhone’da Yetersiz Alan Sorunu Çözümü-8

Bu aşamda dosya indirilemeyeceği için sizden hiç bir şekilde kiralama ücreti kesilmeyecektir. Ancak 2 GB’dan daha küçük bir film indirmeye çalışırsanız bu ücret sizden kesilebilir, buna dikkat etmekte fayda var.

Bu işlemde ön bellekler temizlendiği için 1 GB’a kadar yer açılması mümkün oluyor. Ancak cihazınıda önbellekler zaten daha önceden temizlenmiş ise, alan açılmayacaktır

 

 

Kaynak: Apple Uzmanı (Enes Güler)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir