En İyi Şifre Yönetim Programları

En İyi Şifre Yönetim Programları

Kişisel verilerinizi en etkin şekilde korumak istiyorsanız internet üzerinde kullanmakta olduğunuz farklı web servisleri için farklı ve güçlü şifreler kullanmanızda fayda vardır

Şifre Yöneticisi / Şifre Yönetim Programı Nedir Ne İşe Yarar?

Şifre yönetim programları sizin için güçlü şifreler oluşturan, şifrelerinizi saklayan ve şifrelerinizi şifreleyen yazılımlardır. Bu noktada tüm hesaplarınızın ve şifrelerinizin yer aldığı veritabanına ulaşabilmek için hatırlamanız gereken sadece tek bir yönetici şifresi olacak.

Harflerin, rakamların ve karakterlerin yer aldığı güçlü şifreler oluşturarak, bu şifreler yardımıyla farklı web sayları üzerinde yer alan hesaplarınızı korumak çok daha kolay olacaktır. Çünkü tüm kullanıcı hesaplarınız üzerinde aynı şifreleri kullanırsanız, kullanmakta olduğunuz şifreyi ele geçiren bir bilgisayar korsanı, tüm hesaplarınıza kolayca erişim sağlayabilecektir ama siz her hesabınız için farklı ve güçlü bir şifre kullanıyorsanız, bu tarz bir durumun önüne kolayca geçebilirsiniz.

Kırılması Zor Ancak Hatırlanması Kolay Şifre Oluşturma Rehberi

Sadece harfler veya rakamlardan oluşan kısa şifreler Brute-force atakları yardımıyla kolayca kırılabileceği gibi güvenliğinizi de tam anlamıyla tehlikeye atmaktadır. Peki bu noktada çevrimiçi güvenliğinizi artırmak için hangi şifre yönetim programlarını kullanabilirsiniz? Bu yazımızda sizler için seçmiş olduğum şifre yöneticisi / şifre yönetim programlarını birlikte inceleyeceğiz.

LastPass:

Şifre yönetim programı denildiği zaman birçok bilgisayar kullanıcısının aklına gelen ilk program şüphesiz ki LastPass olacaktır. İnternet hesaplarınıza ait tüm şifreleri tek bir yerden kontrol etmek için kullanabileceğiniz en etkili şifre yönetim çözümlerinden bir tanesi olan LastPass, farklı web siteleri üzerinde kullanmakta olduğunuz farklı şifreleri hatırlama derdinden sizleri kurtaracaktır. Bu noktada ihtiyacınız olan tek şey, tüm şifrelerinizin yer aldığı veritabanına ulaşabilmek için kullanacağınız tek bir yönetici şifresi olacaktır.

LastPass

Sürekli olarak kullanmakta olduğunuz sosyal medya hesaplarınızı, e-posta hesaplarınızı ve daha birçok web sitesini farklı kategoriler altında listeleyerek, ihtiyacınız olan tüm bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz. Bunun dışında eğer daha önce LastPass altına kaydetmiş olduğunuz bir web sitesine giriş yaparsanız, LastPass gerekli giriş bilgilerini sizin için otomatik olarak doldurarak, sizi bu zahmetten de kurtaracaktır.

Tüm işletim sistemleri üzerinde sorunsuz bir şekilde çalışan LastPass, aynı zamanda Google Chrome, Firefox ve Internet Explorer gibi popüler internet tarayıcılarıyla da uyumlu bir şekilde çalışarak web deneyiminizi sizler için çok daha verimli bir hale getirmektedir.

Kaynak: Tam İndir / Blog (Can Çevrim)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir