Windows 10 için FULL Ekolayzer Programı

Windows 10 için FULL Ekolayzer

Windows işletim sistemlerini bir süredir kullanmaktaysanız, veya Windows 95-98 günlerinden beri kullanmaktaysanız da fark etmişsinizdir ki, Windows işletim sistemlerinde gömülü bir ekolayzer ayarı yoktur. Çeşitli oynatıcılar içinde yaptığımız ayarlarla kullanırız, bu yüzden eksikliğini çok hissetmemişizdir bugüne kadar. Equalizer APO İndir me bağlantısı sayfanın en altındadır.

Bunun dışında bazı ses kartı üreticileri de kendi sürücü yazılımlarında ekolayzer ayarı sunmaktalar. Ancak generik sürücüler ve gömülü ses kartlarının sürücülerinin çoğu ekolayzer’i desteklemez. Genel olarak bir ekolayzer ayarlayamadığınız için her oynatıcıda elle ayarlamalar yaparsınız. Oynatıcıların ses çıkışı birbirinden farklı olur hep bu sebepten.

Peki, ses kartınızda ekolayzer ayarı yoksa, ne yapabilirsiniz? Bu noktada üçüncü parti bir uygulama gerekiyor, ama sağlamından. Equalizer APO imdadımıza yetişiyor.

Equalizer APO, Windows için geliştirilimiş olan açık kaynak kodlu parametrik ve grafik destekli ekolayzer programıdır. Windows Vista ile tanıtılan ve sonraki bütün Windows işletim sistemlerinde de olan Ses İşleme Nesnesini (APO) teknolojisini destekler. Parametrik /grafik ekolayzer özelliği taşır.

ASIO veya WASAPI’yi baypas eder, doğrudan ses çıkışını (analog) etkiler. Dijital ses çıkışı alıyorsanız, Equalizer APO sizin için uygun değildir. Equalizer APO İndir me balantısı aşağıdadır.

Özellikleri:
– Sanal olarak sınırsız sayıda filtre imkanı
– Bütün kanallarda çalışır, uyumsuzluk sorunu yoktur.
– Çok düşük gecikme süresi sayesinde, hem genelde hemde uygulamaların içinde seste bozulma yapmaz.
– İşlemci kullanımı en az seviyededir, işlem gücünüzden çalmaz.
– Modüler grafik kullanıcı arayüzü vardır, işlemler oldukça kolaydır.

Gereksinimler :
– Windows Vista veya daha günceli (Windows 7, 8, 8.1 ve 10 test edilmiştir, hepsinde sorunsuz çalışır.)
– Ses kartının ve sürücüsü APO’yu desteklemelidir. Piyasada 2005’ten sonra çıkan bütün ses kartlarında bu destek vardır.
– Kullandığınız uygulama (oynatıcınız) sistem ses yapısını yani APO’yu baypas etmemeli, kendi ses çıkışını kullanmamalıdır.
ASIO ve WASAPI gibi apiler desteklenmez, baypas edilir. Asus Xonar veya Creative’in son ses kartı ailesi hariç, genelde dijital çıkış için ekolayzer ayarı yoktur, ve üçüncü parti yazılımlarla kontrol edilemez.

Ses kartınız bir pass through aygıtı şeklinde dijital ses dektekli hoparlarünüze aktarılıyorsa, yine yapacak bişey yoktur, Dolby veya DTS için ayarlamaları ses sisteminiz yapar. Ancak kendi üzerinde Dolby veya DTS çözücüsü olan bir ses kartı kullanıyorsanız, dijital ses çıkışında dahi Equalizer APO’yu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Equalizer APO İNDİR

Kaynak: Windows10Türk

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir