WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır?

Bulut tabanlı bir dosya paylaşım servisi olan WeTransfer dosya paylaşım servisleri arasında en popüler seçeneklerden biri. Biz de bu yazımızda WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır? sorusunu yanıtlıyor ve detaylarına iniyoruz.

WeTransfer Nedir, Nasıl Kullanılır?

WeTransfer Nedir?

Küçük dosyalardan büyük dosyalara kullanıcıların birbirlerine kolayca dosya gönderebilmesini amaçlayan Amsterdam merkezli bir girişim olan WeTransfer, 2009 yılında Bas Beerens ve Nalden tarafından kuruldu.

Genellikle insanların e-mail eki için fazla büyük olan dosyaları birbirleriyle paylaşması için kullanılan servis, kolay arayüzü ve bulut tabanlı sistemiyle tercih ediliyor. Servis hem web sitesiyle masaüstünde hem de uygulamasıyla mobil olarak kullanılabiliyor.

WeTransfer Nasıl Kullanılır?

İnternet sitesine girdiğinizde karşınıza çok sade bir arayüz çıkıyor. ‘Dosya Ekle’ bölümünden 2GB’a kadar paylaşacağınız dosyayı seçmeniz ve ardından göndereceğiniz kişi ile birlikte kendi e-mailinizi yazmanız gerekiyor. Dilerseniz dosya ile beraber karşı tarafa bir mesaj da gönderebiliyorsunuz.

WeTransfer Nedir  Nasıl Kullanılır - 1

Bu işlemleri yaptıktan sonra “Aktar” diyorsunuz ve yükleme işi başlıyor. Yükleme tamamlandığında dosyayı gönderdiğiniz e-mail adresine dosya indirme linki ile beraber yazdığınız mesaj gitmiş oluyor.

Mobil ile 10 GB dosya paylaşımı 

Tahmin edebileceğiniz üzere servisin hem iOS hem de Android platformunda yer alan bir mobil uygulaması bulunuyor. Akıllı telefon üzerinden dosya paylaşmak için tasarlanan bu uygulamanın en büyük avantajı, masaüstü sürümden farklı olarak 2 GB yerine 10 GB dosya paylaşımına izin veriyor olması.

WeTransfer Nedir  Nasıl Kullanılır2

Masaüstü sürümde karşımıza çıkan sade arayüz anlayışı, mobil sürümde de aynen devam ediyor. Birkaç basit adımda dosyayı seçmek, gönderilecek kişiyi belirlemek ve göndermek mümkün.

Uygulamayı Android için indir

Uygulamayı iOS için indir

WeTransfer Plus Özellikleri

Eğer sürekli dosya paylaşımı yapıyor ve dosya boyutunuz genellikle 2 GB’ın üzerine çıkıyorsa ücretli olan Plus üyeliğine geçmek isteyebilirsiniz.

Aylık 12 dolar ücreti olan bu üyelik seçeneği ile birlikte 20 GB’a kadar dosya transferi mümkün oluyor. Ayrıca 100 GB’lık bulut alanı sayesinde daha önce gönderilen dosyalara tekrar erişmek ve farklı insanlara gönderebilmek gibi işlevler yapılabiliyor.

Bu özelliklerin yanı sıra Plus üyelikte kişiselleştirilmiş URL ve arka plan görüntüsünü değiştirebilme gibi imkânlara da kavuşuyorsunuz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.