BlackBerry Priv Özellikleri ve Fiyatı

Dünyanın en iyi işletim sistemi olarak bilinen, ancak uygulama azlığından dolayı tercih edilmeyen QNX‘ten vazgeçen BlackBerry, Android’e geçiş yaptı. BlackBerry Priv ile Android kullanıcılarının karşısına çıkan firma, sunduğu özellikler ile küllerinden yeniden doğdu. Peki, BlackBerry özellikleri ve fiyatı ne? İşte merak uyandıran BlackBerry Priv Özellikleri ve Fiyatı.

BlackBerry Priv Özellikleri ve Fiyatı

BlackBerry Priv özellikleri

Gücünü Snapdragon 808’den alan BlackBerry Priv, 3GB RAM ve 32GB dahili depolama alanına sahip. 18 Megapiksellik ana kameraya 2 Megapiksellik ön kameranın eşlik ettiği BlackBerry’nin yeni amiral gemisinde 2560×1440 piksel çözünürlüğe sahip 5.4 inçlik bir ekran bulunuyor.

3.410 mAh gücünde bataryadan beslenen telefon, kullanıcılarına uzun sayılabilecek bir pil süresi vaat ediyor.

Buraya kadar her şey güzel. İyi sayılabilecek özellikler, nostalji yaşamak isteyenler için kızaklı, fiziksel klavye ve en önemlisi de fiziksel klavyeye ince bir yapıya sahip.

Tüm bu özellikler, BlackBerry’i pazarda iddialı bir konuma yükseltse de, firmanın Priv için belirlediği etiket fiyatı herşeyi alt üst edeceğe benziyor.

BlackBerry Priv Özellikleri ve Fiyatı1

BlackBerry Priv fiyatı

BlackBerry Priv fiyatı 750 dolar olarak belirlenmişti. Bu fiyatlar, iPhone 6s’ten bile bir hayli fazla. Pazara iddialı bir giriş yapmak isteyen BlackBerry’nin bu fiyat politikası ile hüsrana uğradı ve BlackBerry Priv fiyatını 599 dolara çekti.

BlackBerry Priv Türkiye fiyatı

BlackBerry Priv Türkiye fiyatı ise 2.000 ile 2.300 TL arası değişiyor. Açıkçası bu fiyat parametrelerinde BlackBerry’nin hem ülkemizde, hem de dünya pazarında başarılı olabilmesi çok zor diyebiliriz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir