Samsung Katlanabilir Telefon Çıkaracak mı?

Geçtiğimiz günlerde katlanabilir telefonlardan sıkça söz edilmeye başlanmıştı. Ortaya atılan son iddialara göre de Samsung, katlanabilir telefon üretimine başlayacaktı. Uzun süre bu dedikodulara sessiz kalan şirket, sonunda resmi bir açıklamada bulundu. Samsung’un açıklamalarına baktığımızda da katlanabilir telefon için bir hayli bekleyeceğiz gibi.

Son zamanlarda tanıtılan akıllı telefonların özellikleri, kullanıcıların bir hayli ilgisini çekmeye başladı. Bu nedenle farklı bir tasarım arayışına giren kullanıcılar, katlanabilir telefon araştırması yapmaya başladılar. Ortaya atılan dedikodu da kullanıcılara yeni bir umut verdi. Dedikodulara göre Samsung, Samsung X adını verdiği bir katlanabilir cihaz üretecekti. Uzun süre bu iddialara yanıt vermeyen Samsung,’un mühendislerinden açıklama geldi.

Samsung mühendislerinin yaptığı açıklamaya göre, sözü edilen konseptin 2019 senesinden önce üretilmesi mümkün görülmüyor. Mühendislere göre bu konsept, kullanıcılar ve şirket için henüz hazır değil. Mühendisler aynı zamanda bu konsepte sadece ilgi duyulduğunun, pazarlarda faaliyet görülemeyeceğinin de altını çizdi.

Samsung’dan yapılan açıklamaya göre bu üretim için de bir takım sorunlar ortaya çıkabiliyor. Sistemsel problemler nedeniyle de 2019 yılına kadar katlanabilir telefon konsepti düşünülmüyor. Önümüzdeki yıllarda ise sistemsel sorunların tamamen ortadan kaldıracağını belirten Samsung, 2019 senesinde veya sonrasında bu konsepti düşünebilir.

Çeşitli çalışmalar yapan Samsung, önümüzdeki günlerde neler yapacak hep beraber göreceğiz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.