WhatsApp İpuçları

WhatsApp ücretli mi yoksa ücretsiz mi? WhatsApp üzerinden mesaj göndermek ücretsiz mi? WhatsApp’ta birini engellersem bundan haberi olur mu? WhatsApp İpuçları yazımızda WhatsApp ile ilgili kafanıza takılan tüm sorulara cevap bulacaksınız.

WhatsApp İpuçları

WhatsApp üzerinden mesaj göndermek ücretsiz mi?

Evet.

WhatsApp üzerinden sevdiklerinize mesaj gönderirken internet paketiniz kullanılmaktadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde ekstra mesaj ücreti ödemezsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir internet pakedine sahip olmak.

Kişilerimin WhatsApp’ta olduğumu bilmesini istemiyorum. Bu mümkün mü?

Hayır.

Herhangi bir kişiyi engelleseniz bile o kişinin listesinde yer almaya devam edeceğiniz için sizi daima görecektir. Herhangi bir kişinin listesinde gözükmemenin yegane yolu numaranızı o kişinin telefonundan silmektir. Ne yazık ki bunu uzaktan gerçekleştirmenin herhangi bir yolu bulunmuyor.

WhatsApp tüm bilgileri telefon rehberinizden çektiği için rehberinize eklediğiniz her isim WhatsApp listenizde çıkacaktır. Aynı şekilde karşı taraf da sizin telefon bilgilerinizi rehbere eklediğinde o kişinin WhatsApp listesinde yer alacaksınız.

WhatsApp’da görünmez olabilir miyim?

Evet.

Android cihazlarda mesajı okumadan önce Uçak Modunu aktif ederseniz veya WiFi ve hücresel veri akışını durdurursanız mesajı okuduğunuz bilgisi karşı tarafa gitmeyecektir.
İşlemi iPhone’da gerçekleştirmek için; WhatsApp’a giriş yapın > Hesap > Gizlilik > Son Görülme > Hiç Kimse seçeneğini aktif edin. Bu seçeneği seçtikten sonra işlemin yürürlüğe girmesi bir günü bulabiliyor.

Eski hattımı kullanan biri WhatsApp mesajlarıma veya kişi listeme erişebilir mi?

Hayır.

WhatsApp üzerinden atılan ve alınan her mesaj cihaz üzerinde saklanmaktadır. Eğer eski numaranız başka bir kullanıcıya verilirse veya eski hattınızı başkası kullanmaya başlarsa mesajlarınıza asla erişim sağlayamazlar. Sadece eski hattınıza atılan mesajlar o kişiye gitmeye başlar (elbette hat sahibi kişi mesajların kim tarafından gönderildiğini bilmeceyektir)

Bu tarz problemlerin önüne geçebilmek için bazı yöntemler mevcut;

  • Yeni hattınız üzerinden durum güncellemesi gönderin.
  • Toplu mesaj göndererek kişilerinizi durum hakkında bilgilendirin ve yeni numaranızı dikkate almalarını belirtin.
  • Hesabınızı silin. Hesabınızı silmek tüm sohbet geçmişinizi, ödeme bilgilerinizi ve katıldığınız WhatsApp gruplarından varlığınızı silecektir. Hesabınız bu işlemden sonra tamamen kullanılamaz olacaktır.

WhatsApp ücretli mi yoksa ücretsiz mi?

WhatsApp tamamen ücretsiz bir uygulama.

Facebook satın alması öncesinde ücretsiz olarak sunulduğu halde belirli bir süre sonunda ücretli olarak kullanılmaya devam eden WhatsApp, Facebook satın alması sonrasında tamamen ücretsiz olarak kullanıcılara sunuldu.

WhatsApp’ta reklam olacak mı?

Hayır.

WhatsApp’ı satın aldıktan sonra kullanıcılarına tamamen ücretsiz olarak sunan Facebook, WhatsApp üzerinde reklamlara yer vermiyor olsa da WhatsApp kullanıcılarının verilerini “Facebook ve Facebook şirketler ailesiyle” paylaştığı bir gerçektir. Bu noktada merak etmeyin; mesajlarınız, fotoğraflarınız veya videolarınız herhangi bir şekilde paylaşılmıyor.

WhatsApp’ın hesap bilgilerimi Facebook ile paylaşmasını engelleyebilir miyim?

Kısmen evet.

WhatsApp tarafından size sunulan gizlilik sözleşmesi altında yer alan bir maddeyi aktif ederek veya hesap ayarları bölümü altından WhatsApp verilerinizin Facebook ile paylaşılmasını engelleyebilirsiniz ama yine de Faceook’un bu işlemi tam anlamıyla yerine getirip getirmediğinden emin olamazsınız.

Bakınız;

Android için WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

iOS için WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

WhatsApp İpuçları yazımızın devamı için sonraki sayfaya geçiniz —>

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.