Teknoloji Devi Microsoft’tan Galaxy S8 Atağı

Geçtiğimiz günlerde Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modeli tanıtılmıştı. Bu tanıtımın yanı sıra teknoloji dünyasının devi olarak bilinen Microsoft da kendi bünyesi için satış odaklı çalışmalar yaptığını belli etti.

Galaxy S8 modeli tanıtılmadan önce Microsoft ve Samsung firmaları Skype ve Onedrive uygulamaları için anlaşmaya varmıştı. Telefonun ilk çıkış anından beri Microsoft’un bu uygulamaları cihazın içinde yer alacaktı. Buna nazaran Microsoft firması, bu konu hakkında yeni Microsoft Edition versiyonunu da tanıtmış oldu.

Samsung, Microsoft’a ait olan Skype, Onedrive, Word ve Excel gibi uygulamaların cihaza ön yüklü şekilde geleceğini zaten belirtmişti.

Bütün bu uygulamaların yanı sıra, daha farklı nasıl bir çalışma olacağı da kullanıcıların akıllarında soru işareti bırakmıştı. Microsoft’un planları arasında, yeni Samsung modellerinin içerisinde tüm ürün ve yazılım yelpazesini barındırmak istemesi bulunuyor. Bu konu resmi olarak yayınlanmasa da Microsoft’un ABD firmasında ön satışa çıkacak olan cihazların içerisinde, her türlü Microsoft ürünsel ve yazılımsal bilgilendirmeler bulunacak.

Kısacası Microsoft, yeni Samsung cihazlarında satış yapmayı hedefliyor. Cihazın içerisine kendi hizmetlerini ve ürün yelpazesini barındırmak isteyen Microsoft’un tek hedefinin kendi sistemini devam ettirmesi olarak gösterebiliriz.

Önümüzdeki günlerde ise, ön satışa çıkacak olan Samsung S8 modellerinde böyle bir uygulamanın olup olmayacağını kendi gözlerimizle görebiliriz. Henüz resmi sözleşme olmasa da Microsoft’un yaptığı çalışmalardan anlaşılanlar şimdilik bunlar.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.