Android Kullanım Oranı Windows’u Geçti!

Akıllı telefonlar hayatımıza gireli, birçok kullanıcı normal olarak Android işletim sistemini kullanmaya başladılar. Özellikle şirket bünyesinde de çok işimize yarayan akıllı telefonlar, devrim niteliğinde bir rekora imza attı.

Bilgisayarlar karşımıza ilk geldiği zamanlarda, akıllı telefonlar yoktu. Bu nedenle Windows işletim sistemi üzerinden, genellikle internet işlerimizi ve internet bağlantılarımızı yapabiliyorduk. Android işletim sisteminin ve akıllı telefonların yayılmasıyla, bu durum an itibariyle değişiklik gösterdi.

Yeni İsim Android

Son yayınlanan verilere göre Android, Windows işletim sistemini solladı. Verilere baktığımızda, son günlerde Android işletim sistemi, Windows’a büyük bir fark attı. Raporu yayımlayan Aodhan Cullen, bu durumu teknoloji ortamındaki büyük bir devrim olarak niteledi.

Bu duruma etki olarak, son zamanlarda tanıtılan akıllı cep telefonlarını gösterebiliriz. Örneğin Nokia, telefon tanıtımında da kendini aştı. Nokia 3,5 ve 6 modellerini tüm dünyaya aynı anda tanıttı. Böyle olunca da akıllı telefonlar bir hayli yaygınlaştı ve internet üzerindeki veri trafiği de akıllı telefonlardan yana olmaya başladı.

1980 yılından beri liderliğini koruyan Windows, an itibariyle internet ortamında yenilmiş durumda. Akıllı telefonlar ise hala segment segment tanıtılmaya devam ediliyor. Windows ise, normal şirket bünyesini koruyor. Akıllı cihazlar tanıtıldıkça, önümüzdeki senelerde de bu trafik farkı bir hayli değişebilir. Önümüzdeki yıllarda ise, tekrardan verileri hep beraber inceleyebiliriz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir