Android’in Misafir Modu Nasıl Aktifleştirilir?

Android cihazınızda bulunan Misafir Modu’nu nasıl aktifleştirebileceğinizi biliyor musunuz?

Milyarlarca cihazın işletim sistemi olan Android, 1.4 milyar aktif kullanıcıya sahip. Birçok farklı mobil cihaz üreticisi tarafından tercih edilen bu işletim sistemi, her güncellemeyle yeni özellikle sahip oluyor ve yapabildiği şeylerin sayısını arttırarak ilerliyor. Bu konumuzda çok yeni olmayan, ancak fazla bilinmeyen Misafir Modu‘nu anlatacağız.

Android 5.0 Lollipop ile birçok cihaza uyumlanan ve ilk olarak Jelly Bean 4.3’te karşımıza çıkan Misafir Modu, kişisel cihazınızda bulunan dosyalara ve uygulamara erişime izin vermeden, cihazın kullanımına olanak sağlayan bir mod. Bu modu hangi durumlarda kullanacağınız tamamen size kalmış bir konu.

(Android için En İyi 10 Güvenlik Uygulaması)

 Misafir Modu’nu Nasıl Aktifleştirirsiniz?

Quick Settings Panelini Açın ve Sağ Üstteki Profil Fotoğrafına Tıklayın

Android'in Misafir Modu Nasıl Aktifleştirilir-1

‘Kullanıcı Ekle’ Seçeneğine Basın

(Android Telefonlarda Sistem Güncellemesi Nasıl Yapılır?)

Android'in Misafir Modu Nasıl Aktifleştirilir-2

NOT: Eğer Misafir Modu’nda açılan hesapta arama yapma veya mesaj gönderme özelliği yer alıyorsa Quick Setting panelini açın, profil fotoğrafına tıklayın ve karşınıza çıkan bölümden Ayarlara giriş yapın. Sağ üstte bulunan Seçeneklere girin ve arama yapma özelliğini devre dışı bırakın.

(Android Telefon veya Tableti Fabrika Ayarlarına Döndürme)

Android'in Misafir Modu Nasıl Aktifleştirilir-3

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir