iPhone Pil ve Kamera Değişim Programı

Bu yazımızda iPhone batarya, kamera sorunları için ücretsiz iPhone Pil ve Kamera Değişim Programı ‘ndan bahsedeceğiz.

Kullanıcıların fiyatları oldukça pahalı olmalarına karşın iPhone tercih etmelerindeki en önemli sebeplerden birisi hizmet kalitesi ve satış sonrası müşteri memnuniyeti .

iPhone Pil ve Kamera Değişim Programı

iPhone’da bataryanın hızlı tükenmesi, kameranın bulanık çekmesi, fiziksel tuşlarının düzgün çalışmaması gibi değişim/onarım gerektiren durumlarla karşılaştığınızda online randevu alarak veya doğrudan Apple Store’un dahası yetkili teknik servis noktalarının yolunu tutmak yerine bakacağınız bir yer var: Apple’ın resmi değişim ve onarım programı sitesi.

iPhone Değişim ve Onarım Programları Sayfası

iPhone dışında Mac ve kablolara ilişkin sorunlar için de değişim veya onarım programlarının bir araya toplandığı siteyi açtığınızda cihazınızda yaşadığınız soruna ilişkin ücretsiz bir program başlatılıp başlatılmadığını, cihazınızın programa uygun olup olmadığını uygunsa faydalanmak için nasıl bir yol izlemeniz gerektiğine kadar detaylıca bir anlatımla karşılaşıyorsunuz.

Değiştirme programı için uygun olup olmadığınızı anlamak içinse tek yapmanız gereken Uygunluk altına iPhone’unuzun seri numarasını yazmak.

iPhone Batarya Değişimi Öncesi Yapılması Gerekenler

iPhone’unuzu Apple Türkiye garantisiyle almış olmanız (Yurt dışından satın alınan iPhone’lara Türkiye’de bir işlem uygulanmıyor.), iPhone’unuzun çalışır ve de ciddi hasar görmemiş durumda olması gerekiyor. Tabii ki verilerinizi iTunes veya iCloud’a yedeklemeniz ve iPhone’umu Bul’u kapatmanız da önemli.

iPhone Pil ve Kamera Değişim Programı

iPhone Seri No Sorgu

iPhone için özellikle ücretsiz batarya ve kamera değiştirme programında uygunluk sorgulamasında cihaz seri numarasına ihtiyaç duyuyorsunuz. iPhone’unuzun seri numarasını öğrenmenin birkaç yolu var. Ayarlar – Genel – Hakkında yolunu izleyerek biraz aşağı indiğinizde seri numarasını görebilirsiniz. Cihazın kutusunun altında da seri numarası yazar. Apple Kimliği üzerinden Aygıtlar altında da seri numarasını görüntüleyebilirsiniz. iTunes’ta özet sekmesine geldiğinizde de iPhone’unuzun seri numarasını görebilirsiniz.

iPhone Seri Numarası ile Garanti Süresi Sorgulama

Cihazın seri numarasını bilmek sadece değiştirme programında değil; garanti sorgulama yapabilmeniz için de önemli. İster sıfır kutusunda alın, isterseniz de ikinci el satın alın iPhone’unuzu…

Cihazın garantisi ne zaman başlamış, ilk siz mi etkinleştireceksiniz yoksa daha öncesinde etkinleştirilmiş mi, cihazın garantisi devam ediyor mu? gibi mühim birçok sorunun yanıtını bulabiliyorsunuz. Bakınız : iPhone, iPad, iPod ve Mac Garanti Sorgulama

iPhone Pil ve Kamera Değişim Programı

iPhone IMEI No Öğrenme:

Seri numara kadar önemli olan bir diğer bilgi de IMEI numarası. Özellikle iPhone’unuzu yurt dışından satın aldıysanız Türkiye’de sorunsuzca kullanabilmeniz için belli bir süre içinde IMEI kaydı yapmanız gerekiyor. Tabii ki IMEI numarasından garanti sorgulama da yapabiliyorsunuz.

Cihazınızın IMEI numarasını da seri numarası gibi farklı şekillerde öğrenebiliyorsunuz. Fatura, ürün kutusu, Ayarlar – Genel – Hakkında bölümünden, Apple Kimlik sitesi üzerinden Aygıtlar altında veya en kolayı *#06# araması yaparak IMEI no öğrenebiliyorsunuz. Daha ayrıntılı bilgi için iPhone IMEI Numarası Nasıl Bulunur?  yazımıza bakabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.