İstanbul’un Pokemon ve Pokestop Cenneti Olan 10 Yeri

İstanbul’un Pokemon ve Pokestop Cenneti Olan 10 Yeri listesini hazırladık.

Geçtiğimiz son birkaç hafta içerisinde birden hayatımıza giriveren ve pek çok insanın bağımlısı olduğu Pokemon GO oyununu duymayanınız kalmamıştır herhalde. Hala daha bilmeyenler için Pokemon Go’yu kısaca özetleyelim; İOS ve Android tabanlı akıllı cihazlarınızla oynayabileceğiniz bir gerçeklik oyunu Pokemon Go. Yani insanlar gerçek zamanlı ve gerçek mekanlarda Pokemon avlayıp savaşlara katılabiliyor.

Ancak bu oyun, müdavimleri için bizim anlattığımız kadar basite indirgenmiyor. Böyle ellerinde telefon, başlar öne eğik, ciddiyetini koruyarak yavaş yavaş yürüyen insanlar görürseniz, bilin ki onlar mutlak birer Pokemon avcısı. Hal böyleyken biz de en azından İstanbul’daki Pokemon avcılarını sevindirecek bir rota oluşturalım dedik ve onlar için şehrin en popüler Pokemon ve Pokestop Cenneti nin listesini hazırladık.

*Bilmeyenler için Pokestop: Poketopu, vs. gibi şeyler barındıran noktalar. Bir nevi dükkan ya da benzinci mantığında düşünebilirsiniz. Şehrin belli noktalarında bulunuyorlar. Mesela geçenlerde bütün McDonalds’lar birer Pokestop olacaklarını açıklamışlar.

Sitemizde Pokemon GO! için ayırdığımız dev bir bölüm mevcut bölüme girmek için aşağıda verdiğimiz linke tıklayabilirsiniz.

DEV Pokemon GO! Rehberi

1 – Maçka Demokrasi Parkı

pokemon go maçka buluşması
Pokemon ve Pokestop Cenneti nde ilk adresimiz Maçka Parkı.

Özellikle nadir olarak bulunan Pokemonların burada cirit attığına dair bir takım rivayetler dolaşıyor. Bizce bir gidip kontrol etmekte fayda var. Ayrıca parkın içinde pek çok Pokestop da mevcut. Hatta yakın zamanda burada bir Pokemon Go buluşması bile olacakmış. Dolayısıyla Maçka Demokrasi Parkı, Pokemoncuların en çok sevdiği yerlerden biri.

2 – Beşiktaş

pokemon go beşiktaş
Özellikle CP’si yüksek (güçlü) Pokemonlar bolca bulunuyormuş Beşiktaş’ta. Şöyle bir çarşıya, ara sokaklara dalın deriz. En kötü gelmişken bir Beşiktaş turu atmış olursunuz.

3 – İstiklal Caddesi

pokemon go istiklal caddesi
Eh tabi kalabalık olmasından ötürü İstiklal Caddesi’nin adeta bir Pokestop cenneti olduğunu söyleyebiliriz. Google Maps sağ olsun.

4 – Kadıköy

pokemon go kadıköy
Hele ki rıhtım! Su Pokemon’u yakalamak isteyenler işini gücünü bıraksın, Kadıköy’e akın etsin deriz. “Bana Pokestop lazım” diyenler Boğa Heykeli’nin oraya gidebilirler. Zira sınırsız Poketopu bulabilirler.

5 – Moda Sahili

pokemon go moda sahili
“Pokemon’u olan çıksın kasıyor” diyorsanız, o halde sizi Moda Sahili’ne bekliyoruz. Bu saydığımız bölgelere göre daha az Pokemon var, ancak Pokemon avcıları burayı pek tercih etmediğinden avınıza sakin sakin yaklaşabilirsiniz burada. Bu anlamda Moda Sahili tercih edilebilir.

6 – Sultanahmet Meydanı

pokemon go sultanahmet sahili
Pokemon’u da Pokestop’u da bol olan Sultanahmet Meydanı’nda, cami ve türbelerin yoğun olduğu bir bölge olmasından mütevellit, özellikle hayalet Pokemon’larla rastlaşma şansınız bir hayli yüksek.

7 – Göztepe Özgürlük Parkı

pokemon go göztepe özgürlük parkı
Burası henüz keşfedilmemiş bir Pokestop cenneti. Az bilinmesinden dolayı sakin sakin ihtiyaçlarınızıGöztepe Özgürlük Parkı’ndaki Pokestop’lardan temin edebilirsiniz. Baktınız olmuyor, koşu parkında spor yapıp enerjinizi bu şekilde harcayabilirsiniz.

8 – Bağdat Caddesi

pokemon go bağdat caddesi
Tıpkı İstiklal Caddesi gibi Bağdat Caddesi de tam bir Pokestop cenneti. Hatta her 4-5 adımda bir karşınıza bir Pokestop çıkacaktır. Çıkın çıkın gelin! Pokestop bulamazsınız, Magnum Store’da dondurma yersiniz.

9 – Caddebostan Sahili

pokemon go caddebostan sahili
Caddebostan Sahili’nde Pokemon’lar vıgır vıgır etrafta cirit atıyor. Tüm sahil Pokemon kaynıyor desek abartmış olmayız. Ancak buna rağmen Pokestop sayısı oldukça az. Dolayısıyla poketoplarınızın yeterli olduğundan emin olmadan gelmeyin. Pokemon avından sonra çimlerde yorgunluk giderebilirsiniz.

10 – Taksim Gezi Parkı

pokemon go taksim gezi parkı
Taksim’in tek yeşil alanı olan Gezi Parkı, Pokemon avcılarının uğrak noktalarından biri. İstiklal Caddesi’ndeki Pokestop’larda ihtiyacını temin eden soluğu Taksim Gezi Parkı’nda alıyor. Pokemon sayısının fazla olmasının yanı sıra, diğer Pokemoncularla tanışıp kaynaşmak için de ideal bir nokta Gezi Parkı.

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. Ahmet dedi ki:

    Yeni nesil oyunlar insanları sokağa dökmeye gayretli. Bu pokemon oyunu başı çekecek gibi görünüyor dolayısıyla bundan sonraki oyunlar benzer olur herhalde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.