PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır?

Hemen hemen hepimizin evinde bulunan PS4’ler, eğlenceli vakit geçirebilmemiz için birebir oyun bağdaştırıcılardır diyebiliriz. Vaktimizi geçirdiğimiz ve eğlendiğimiz bu cihazımızın, bazı zamanlar performansında düşüklükler yaşanabiliyor. Bunun için de, çözüm olarak PS4 cihazımızı fabrika ayarlarına döndürmek isteyebiliyoruz. Peki bakalım PS4 cihazımızı fabrika ayarlarına nasıl döndürebiliriz?

PS4 Fabrika Ayarlarına Döndürme Nasıl Yapılır?

PS4 cihazımızı fabrika ayarlarına döndürmeden önce Ayarlar > Sistem Yazılımı Güncellemesi alanına giriş yaparak, cihazı mutlaka güncellememiz gerekiyor.

  • Cihazı fabrika ayarlarına almak için öncelikle Ayarlar menüsüne girin ve PSN kısmına tıklayın.
  • PSN ekranında bulunan ‘’Ana PS4 Sistemi Olarak Etkinleştir’’ seçeneğini, devre dışı bırakmanız gerekecek. Bu işlemi yaptıktan sonra cihazınız otomatik olarak yeniden başlatılacaktır.
  • Cihazımız yeniden başladıktan sonra, Ayarlar > Sıfırlama > PS4 Sistemini Sıfırla adımlarını takip ediyoruz. Karşınıza gelecek ekrandan ‘’Hızlı’’ ve ‘’Tam’’ seçeneklerini göreceksiniz. Fabrika ayarlarına tam anlamıyla döndürmek için ‘’Tam’’ seçeneğine tıklamalısınız. Bu işlemden sonra, konsolunuzun içinde bulunan tüm oyunlarınız da silinecektir.

Bütün bu işlemleri eksiksiz bir şekilde yaptıktan sonra, PS4 cihazınız kendini sıfırlamaya başlayacaktır. Sıfırlama işlemi yaklaşık 1 saat süreceği için, cihazın sıfırlama esnasında herhangi bir işlem yapmanıza gerek kalmayacaktır.

Sıfırlama işlemi 1 saatlik süreçten geçtikten ve bittikten sonra, cihazınızı yeniden başlatın ve kullanmaya başlayın. Önceki performansa göre, PS4 cihazınızın çok daha verimli ve hızlı çalıştığını görebileceksiniz. Şayet kısa süre sonra aynı problemler yaşanmaya devam ederse, (hız ve verim düşüklüğü) cihazı yeniden fabrika ayarlarına döndürebilir, problemden kurtulabilirsiniz.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir