Miniso İş Başvurusu, Çalışma Şartları ve Maaşları 2023

Ülkemizin en büyük perakende zincirlerinden birisi olan Miniso, ev ürünleri alanında güzel hizmetleriyle karşımıza çıkmaktadır. Japon sermayesiyle ve yatırımıyla karşımıza çıkan Miniso, ev alanında her türlü ürünü de bünyesinde barındırarak bizlere yardımcı olmaktadır. Kısa sürede büyük gelişimler gösteren ve sermayesine sermaye katan firma, yeni açtığı şubeler için de personel arıyor. Peki Miniso firması, personellerine ne gibi çalışma şartları sunuyor ve ne kadar maaş sağlıyor?

Miniso Çalışma Şartları

Miniso firmasında günlük çalışma saati, yemek ve çay molaları dahilinde 8 saat olarak belirlenmiştir. Ayrıca vardiyalı bir sistemle personel çalıştıran dev firma, personellerine haftalık bir gün izin sağlamakla beraber, 1 yıllık çalışma süresini dolduran personellere de 14+2 günlük yıllık izin hakkını tanıyor.

Miniso Maaşları

Miniso firmasında işe başlayan her personel asgari ücretle çalışmaktadır. Asgari ücreti az olarak düşünüyorsanız, firmanın prim usulüyle çalıştığını unutmamalısınız. Çünkü firma, aylık verilen kota aşıldığı taktirde personellerine maaşlarının 4/1’i kadar prim veriyor. Ayrıca yemek masraflarını da multinet vb. kartlara yatıran firma, personellerin yol ücretlerini de karşılıyor. Fakat yemek ücretlerinin ayrı bir karta, yol ücretlerinin ise maaşla beraber ödendiğini belirtmemizde fayda var.

Son olarak firmada resmi tatil günlerinde çalıştığınızda mesai ödemesi alacağınızı hatırlatabiliriz. Firmanın çalışma şartlarını özetleyecek olursak, karşımıza Maaş+Yol+Yemek+Prim gibi seçenekler çıkacaktır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir