Kulaklık Kablolarının Dolanması Nasıl Önlenir?

Kulaklıklarınızı sürekli yanınızda taşıyorsanız, sık sık kablolarının birbirine dolandığını ve bu nedenle çabucak bozulduğunu da biliyorsunuz demektir. Bu durumla başa çıkmak için birkaç basit üründen faydalanmanız mümkün. Peki Kulaklık Kablolarının Dolanması Nasıl Önlenir?Hayatınızı daha keyifli hale getiren, her an müzikle yaşamanızı sağlayan veya telefonla konuşurken işinizi kolaylaştıran kulaklıkların kablolarının birbirine dolanmasını engellemek için önerilerimizi dikkate alın.

Kulaklık Kablolarının Dolanması Nasıl Önlenir?

İplikler

Kulaklıklarınızın kablolarına hem renkli bir görünüm kazandırmak hem de kabloların dolanmalarını ve çabuk bozulmalarını engellemek için ipliklerden yardım alabilirsiniz. En sevdiğiniz renklerden seçtiğiniz ipliklerle kulaklık kablolarınızı sararak daha güçlü bir hale gelmelerini sağlayın. Bu iplikler aynı zamanda kulaklık kablolarının birbirlerine dolanıp düğümler oluşturmalarını da engelleyecektir.

Kontakt Lens Kutuları

Kontakt lens kutularını, kulaklık kablolarınızın dolaşmasını engellemek üzere bir makara haline getirebilirsiniz. Kullanmadığınız lens kutusunun ortadaki bağlantısını kulaklık kablolarını sarmak için kullanabilirsiniz. Özenle çantanıza koyduğunuz kulaklığınızın, kabloları birbirine geçmiş şekilde çıkmasına son verecek bu fikri, lens kutularına farklı renklerdeki kapaklar takarak daha eğlenceli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kimlik Kartı Tutucu

Yaka kartlarınızı veya kimlik kartlarınızı boynunuza asmanız için üretilen kimlik kartı tutucularının ortalarında bulunan şeffaf ve çıtçıtlı bölmeleri, kulaklık kablolarınızı bir arada tutacak bir eşya haline getirebilirsiniz. Çantanızdan çıkardığınızda kulaklıklarınızı, kabloları düzenli ve bozulmamış halde bulacaksınız.

Ahşap Mandallar

Eski tip ahşap mandalları, kablolarınızı güvende tutmak için kullanabilirsiniz. Simetrik olarak üzerinde derin çizgiler bulunan ahşap mandallar, kabloları sarabileceğiniz ve güvende kalmalarını sağlayacak kadar kullanışlı. Hiçbir ağırlık yapmayacak veya sizi yormayacak ahşap mandallar, kulaklıklarınızı uzun süre, bozulmadan kullanmanız için harika bir tercih.

Klipsler

Kâğıtları veya dosyaları bir arada tutmak için kullanılan klipsler, kulaklıkların birbirine dolaşmasını engelleme konusunda da oldukça başarılı. Kulaklığınızı klipse sardıktan sonra mandalını kapatarak hem yer kaplamasını önlemiş olursunuz hem de kablonun gevşeyerek serbest kalmasının önüne geçersiniz.

ttec Makaron Buzz

Daha rahat görüşme yapabilmeniz için tasarlanan Makaron Buzz Bluetooth Kulaklıklar sizi kablo düğümlenmesi derdinden tamamen kurtarıyor. Patentli teknolojisi ile kendi içinde bir makara sistemine sahip olan bu kulaklıkları kullanacağınız zaman, makarayı döndürerek kulaklığınıza getirmeniz yeterli. İşiniz bittikten sonra, makara tekrar kulaklığınızın kablosunu içe çeker ve kabloya zarar gelmesi veya dolaşması gibi bir durum yaşanmasının önüne geçer.

BONUS : Kulaklık zararlı mı? Kulaklarımızı nasıl koruyalım?

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir