iOS 10 Nasıl Yüklenir?

Apple merakla beklenen en yeni mobil işletim sistemi iOS 10’u tanıttı. iOS 10’la pek çok yenilik, düzenleme ve geliştirme hayatımıza geliyor. iOS 10 beraberinde yeniden tasarlanmış kilit ekranı, zengin bildirimler, uygulamalar ile hızlı etkiletişim ile birlikte genişletilmiş 3D Touch gibi yetenekleri getiriyor. Peki, iOS 10 nasıl yüklenir? İşte iOS 10 kurulumunu anlattığımız videomuz!

iOS 10 Nasıl Yüklenir?

iOS 10 yükleme için öncelikle cihazınızın yeni tanıtılan iOS 10’u desteklemesi gerekiyor. iOS 10 güncellemesini; iPhone 5, iPhone 5c, iPhone 5s, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPad Air, iPad Air 2, iPad 1, iPad 2, iPad 3 , iPad 4, iPad mini 2, iPad mini 3, iPad mini 4, iPad Pro, 9.7 inç iPad Pro, iPod touch 5 ve iPod touch 6 alacak.

iOS 10 Nasıl Yüklenir1

Cihazınızın Yedeğini Alın

Apple tarafından yayınlanan iOS 10 sürümünün şu an için Beta yani geliştiriciler için yayınlanan bir versiyon olduğunu ve stabilizasyon konusunda sorunlar çıkarabileceğini hatırlatalım. Bu tarz problemler yaşamamak adına iOS işletim sistemli cihazınızı Beta sürümüne geçirmeden önce yedek almanızda fayda var.

Bunun için iTunes‘u açtıktan sonra kenar çubuğunda yer alan Özet menüsüne tıklayıp, açılan sayfada Şimdi Yedekle butonuna basın. Yedekleme işlemi tamamlandıktan sonra ise cihazınızı beta sürümüne yükselttikten sonra herhangi bir sorun da yedek dosyanıza geri dönebilirsiniz. Dah ayrıntılı anlatım için yazımıza bakabilirsiniz : iTunes Kullanarak iPhone, iPad veya iPod touch Nasıl Yedeklenir?

Cihazınıza Gerekli Profili Yükleyin

Yedekleme işlemi bitirdikten sonra iOS cihazınızdan bu bağlantıya tıklayın ve gerekli profili iOS cihazınıza yükleyin.

İndirdiğiniz dosyası açtıktan sonra Ayarlar uygulaması açılacak ve profili kurmanızı isteyecek.

Yükle seçeneği ile iOS 10 Beta Geliştirici Profilini Yükleyin.

Yükleme işlemi için cihaz parolanızı girmeniz gerekecek, profil yüklendikten sonra cihazınızı yeniden başlatın.

Cihazınızı iOS 10’a Güncelleyin

iOS 9.3.2 ve üzeri yüklü cihazlarınızda gerekli profili yükleme işlemini tamamladıktan sonra, Ayarlar->Genel->Yazılım Güncelleme menüsünü takip ederek iOS 10 Beta sürümünü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

iOS 10 Nasıl Yüklenir2

İndir ve Yükle seçeneği ile indirme işlemini başlatabilirsiniz. Güncelleme yaklaşık 1.8GB ve indirdikten sonra kurulması da 15-20 dakika sürebiliyor.

Bu yöntem, geliştirici hesabı ya da UIDID kaydı gerektirmiyor.

 

iOS 10 Nasıl Yüklenir? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir