WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

Android tabanlı bir akıllı telefona sahipseniz ve mesajlaşma durumlarında sizden konum isteniyorsa ,istemediğiniz ya da bilinmesini istemediğiniz bir konumda iseniz, bu durumdan kolaylıkla sıyrılabilirsiniz. Bu yazımızda WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir yöntemini anlatacağız.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir?

Birisine sahte konum göndermenin türlü türlü, çeşit çeşit sebepleri olabilir. Biz bu konuda sebeplerden ziyade kısa bir şekilde WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir  işleminin nasıl olacağına değineceğiz. İlk etapta sahte konum uygulaması olarak Fake GPS Location’a ihtiyaç var.

Uygulamayı buraya tıklayarak indirebilirsiniz. Belirli zamanlarda konum değiştirme ve konum geçmişi gibi faydalı özellikleri var ve aynı zamanda reklamsız olması da önemli bir detay.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir1

Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma için uygulamayı yükledik.

Öncelikle cihazımızın Geliştirici Seçenekleri‘ne girmemiz gerekiyor. Daha önceden Geliştirici Seçenekleri‘ne giriş yapmadıysanız bu menüyü bir kereliğine açmanız gerekecek.

 Tıklayın, Öğrenin :  Android Cihazlarda Geliştirici Seçenekleri Nasıl Aktif Edilir?

Telefonunuzun Ayarlar menüsünden Telefon hakkında kısmına gelin. Burada bulabileceğiniz Derleme numarası kısmına ardarda beş kez basın.

Tekrardan Ayarlar menüsüne döndüğünüzde burada en alt tarafa doğru Geliştirici Seçenekleri menüsü ortaya çıktı, Bu menü altındaki Sahte konumlara izin ver sürgüsünü açıyoruz.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir2

Artık sahte konum uygulaması kullanıma hazır.Harita üzerinde gezinerek herhangi bir yerde imleci bırakıyoruz.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir3

Şu an yaptığımız işlemi bir ışınlanma olarak düşünebilirsiniz. Sadece Android’de WhatsApp’tan sahte konum atma için değil, diğer uygulamalardaki konumunuz da bu haritadaki görünen şekli ile çıkacak.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir4

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir konusunu ayrıntılı olarak anlattık ve bu işlemi başarıyla gerçekleştirdik. Her şey yolunda.

Artık arkadaşlarınızı “tatile çıktım” diyerek kıskandırın veya daha farklı espirilerle makaraya sarın. Tercih sizin.

WhatsApp’tan Sahte Konum Nasıl Gönderilir? yazısı ilk önce Teknoloji Dolabı üzerinde ortaya çıktı.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir