WhatsApp iPad’de Nasıl Kullanılır?

WhatsApp iPad'de Nasıl Kullanılır-(www.Tamam.org)

İnternet bağlantısı üzerinden ücretsiz mesajlaşma ve arama yapmaya izin vermesiyle vazgeçilmez uygulamalar listesinde üst sıralarda olan WhatsApp telefonlar için tasarlanmış bir uygulama ancak çoğu kullanıcı hem yazım kolaylığı sunacağı hem de daha büyük ekranda sohbetin çok daha keyifli sürdürüleceğini düşündüğünden tabletinde de kullanmak istiyor. Bu rehber yazımızda iPad kullanıcılarımız için WhatsApp’ı tabletlerinde de kullanmanın yolunu adım adım göstereceğiz.

Dünya genelinde 1 milyar kullanıcının tercih ettiği standart sms’in yerini alan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp hakkında en çok merak edilen sorulardan birisi de tablette kullanılıp kullanılmadığı. Aslında geliştirici ekibin bu soruya yanıtı oldukça net ancak son kullanıcı yine de merak ediyor. Bu blog yazımızda iOS kullanıcılarımız için WhatsApp’ı iPad’e yüklemenin yolunu adım adım anlatacağız.

Sıkı bir WhatsApp kullanıcısı iseniz iPad satın aldığınızda ilk olarak App Store’da WhatsApp Messenger’ı arayacaksınız ancak boşuna mağazada vakit geçirmeyin; zira WhatsApp olarak arattığınızda karşınıza çıkacak tek şey klon, kullanıcının cebine göz dikmiş uygulamalar. Bu noktada iPhone uygulamalarını da dahil edecek bir arama gerçekleştirip WhatsApp’ı bulabileceğinizi düşünebilirsiniz ancak bu yolla da arama yaptığınızda netice farklı olmayacakıtır. Peki WhatsApp’ı iPad’de kullanmak için ne yapmak gerekiyor? App Store’daki ücretli ve ücretsiz tüm iPad için WhatsApp etiketli uygulamaları inceledikten sonra netlikle söyleyebilirim ki WhatsApp’ı iPad’e yükleme gibi bir düşünceniz varsa WhatsApp Web’i kullanmaktan başka seçeneğiniz yok. Peki web tarayıcı ayrımı yapan WhatsApp Web’i iPad’de kullanmak için ne yapmak gerekiyor? Adımları takip ederek WhatsApp sohbetlerinizi iPad’inizden de sürdürebilirsiniz.

whatsapp-ipad-2-(www.Tamam.org)

WhatsApp.com adresine girip WhatsApp Web’e dokunuyorsunuz.

whatsapp-ipad-3-(www.Tamam.org)

WhatsApp Web sayfasına ulaşmak için adres satırına web.whatsapp.com yazıp girdikten sonra sağ üst köşedeki paylaş simgesine ardından Masaüstü Siteyi İste’ye dokunarak masaüstü sürüme geçiyorsunuz.

whatsapp-ipad-4-(www.Tamam.org)

iPhone’unuzda WhatsApp’ı açıyorsunuz ve Ayarlar sekmesine geliyorsunuz. WhatsApp Web’e dokunduktan sonra telefonunuzun kamerasını tarayıcıdaki QR code bölümüne tutuyorsunuz.

whatsapp-ipad-1-(www.Tamam.org)

whatsapp-ipad-5-(www.Tamam.org)

whatsapp-ipad-7-(www.Tamam.org)

Artık WhatsApp konuşmalarınızı iPhone’unuzun küçücük ekranı yerine iPad’inizden sürdürebilirsiniz. Konuşmalarınızı dedim; zira web sürümünde sadece anlık mesajlaşmanız mümkün. Sesli mesaj gönderme, arama yapma bunun yanı sıra video ve konum paylaşma şu an için aktif değil. Ayrıca WhatsApp’ı iPad’inizden kullandığınız süre boyunca iPhone’unuzda da WhatsApp’ın açık olması gerekiyor. Bildirimlerin iPhone’a düştüğünü (iPad için WhatsApp bildirim desteği notunu gördüğünüz uygulamalara inanmayın) de belirteyim.

Dilerseniz WhatsApp Web’i ana ekranınıza sabitleyerek tek dokunuşla sohbetlerinize ulaşabilirsiniz.

whatsapp-ipad-8-(www.Tamam.org)

whatsapp-ipad-9-(www.Tamam.org)

Kaynak: Tam İndir Blog (Erkan Calp)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir