Evinizin Güvenliğini Nasıl Arttırırsınız?

Evinizde huzuru sağlamanın yolu, güvenli bir ortam oluşturmaktan geçer. Evinizin güvenli bir ortam haline gelmesi için kurabileceğiniz güvenlik sistemleri ve kendi çabalarınızla oluşturabileceğiniz bazı güvenlik önlemleri bulunuyor. Seyahatlerde ya da evinizden uzak kaldığınız başka durumlarda aklınızın evde kalmaması için bu önlemleri deneyebilirsiniz. Peki Evinizin Güvenliğini Nasıl Arttırırsınız? Bu yazımızda davetsiz misafirlere ve beklenmeyen kazalara karşı hazırlıklı olmanın yollarını anlattık.

Evinizin Güvenliğini Nasıl Arttırırsınız?

Öncelikle Bütçenizi Belirleyin

Evinizi daha güvenli bir hale getirme kararı aldıysanız güvenlik önlemleri için bütçenizi belirlemekle işe başlayabilirsiniz. Bütçe belirlerken ihtiyaçlarınızı derecelendirip önceliklerinize göre bir liste oluşturmanız mümkün. Alarm ve güvenlik kamera sistemlerini incelerken de hem bütçenizi hem de ihtiyaçlarınızı dikkate alarak en doğru tercihi yapabilirsiniz.

Kapı ve Pencerelerinizi Kontrol Edin

Sağlam olmayan kapı ve pencereler, hırsızlar için bir fırsat olabilir. Tek tek tüm kapı ve pencereleri kontrol etmelisiniz. Eğer gevşek olan pencereler veya tam kapanmayan kapılar bulunuyorsa bir an önce tamir etmeli ve mükemmel çalıştıklarından emin olmalısınız.

Alarm Sistemleri

Alarm sistemleri, evinizin güvenliği için en önemli sistemlerin başında gelir. Güvenlik sistemleri konusunda uzman yangın alarm sistemleri, kazalara karşı uyarır ve acil müdahalelerde bulunmanıza imkan tanır. Yangın sistemleriyle birlikte evlerde gaz kaçağını takip eden ve uyaran gaz kaçağı alarm sistemleri de son yıllarda yaygınlaşmaya başladı. Kazalara karşı hazırlıklı olmak ve önlemler almak, evinizdeki daha huzurlu hissetmenizi sağlayacaktır.

Güvenlik Kamera Sistemleri

Evinizdeki güvenliği sağlamanın en garantili yolu güvenlik kameralarından geçiyor. Hem hırsızlara karşı caydırıcı etkisi bulunan hem de istediğiniz her an evinizi kontrol etmenizi sağlayan güvenlik kamerası sistemleri, iş yerleri ve evler için farklı modellere sahip. Analog , Analog HD ve IP güvenlik sistemleri olarak gruplara ayrılan çözümler içerisinden evinize en uygun seçeneği seçebilirsiniz.

IP Güvenlik Sistemleri sayesinde ne kadar uzak olursanız olun, mobil cihazlarınızdan evinizdeki kameralara bağlanıp görüntüleri izleyebilirsiniz. Örneğin çocuğunuzu bir bakıcıya bıraktıysanız evde her şeyin yolunda olup olmadığını kontrol etme şansına sahip olursunuz. Mobil cihazlarla uyumlu olarak kullanmanız için telefon veya tabletinizin işletim sistemine göre hazırlanan uygulamaları indirmeniz yeterli.

Güvenlik Sistemi Kayıt Cihazları

Eğer görüntüleri kaydedip arşivlemek ve daha sonra kontrol etmek istiyorsanız seçtiğiniz kamera sistemiyle uyumlu kayıt cihazı almanız gerekiyor. Network, AHD ve Dijital Kayıt Sistemleri gibi kayıt cihazı seçenekleri, elde etmek istediğiniz görüntü kalitesine bağlı olarak farklı seçenekler sunar. Görüntüleri 720p’den 1080p’ye kadar farklı kalitelerde kaydedebilirsiniz. Böylece evinizdeki güvenlik seviyesini en üst seviyeye çıkarmış olursunuz.

Android Cihazlarda Gizliliğinizi Korumanın 9 Yolu

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir