iPhone 7 Kamera Özellikleri

iPhone 7’nin kamerası DxOMark tarafından test edildi. Peki, iPhone 7 Kamera Özellikleri nedir ve kaç puan aldı.

Apple’ın yeni akıllı telefonları iPhone 7 ve iPhone 7 Plus, işlemci tarafında yapılan geliştirmelerin yanı sıra, kamera yetenekleri ile de serisinin daha önceki modellerine göre daha iyi bir deneyim sunmayı başarıyor.

Detaylı ve tarafsız bir şekilde yaptığı makine, sensör ve lens testleri ile tanınan DxOMark‘ın konuğu bu kez iPhone 7 oldu.

iPhone 7 Kamera Özellikleri !

Test sonuçlarına geçmeden önce iPhone 7’nin kamera özelliklerini kısaca bir hatırlayalım. iPhone 7’nin 12 megapiksel çözünürlüğündeki f/1.8 diyafram aralığına sahip olan arka kamerası, OIS teknolojisi sayesinde titreşimden arındırılmış video ve fotoğraflar çekmenizi sağlıyor.

4K çözünürlükte video kaydı yapabilen iPhone 7’de ikisi soğuk tonda, ikisi de sıcak tonda olmak üzere toplamda dört adet LED’in yer aldığı özel bir flaş bulunmakta.

iPhone 7 Kamerası Kaç Puan Aldı?

DxOMark tarafından yayınlanan rapora göre iPhone 7 kamera testinden 86 puan alıyor. Geçtiğimiz yıl satışa sunulan iPhone 6s bu testten 82 puan, iPhone 6s Plus ise 84 puan almıştı.

iPhone 7 Kamera Özellikleri
Bu skoru diğer firmaların amiral gemi modelleri ile kıyasladığımızda ise liderlik 88 puan ile HTC 10, Samsung Galaxy S7 Edge ve Sony Xperia X Performance üçlüsünün. Bu cihazların ardından ise 87 puan ile Moto Z Force Droid, Galaxy S6 Edge Plus ve Xperia Z5 geliyor.

Yani, DxOMark sonuçlarına göre iPhone 7’den daha iyi bir görüntü kalitesi sunan kameraya sahip 6 telefon bulunuyor.

Apple’ın çok daha küçük bir sensör kullanmasına rağmen birçok akıllı telefona göre kaliteli fotoğraf ve videolar sunmayı başardığını belirten Frédéric Guichard, firmanın bunu yüksek performanslı görüntü işlemcisinin yanı sıra kullandığı kaliteli lens ve sensöre borçlu olduğunu ifade ediyor.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.