Android’de Virüs Temizleme Yöntemi

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Android işletim sistemi İOS işletim sistemine göre daha özgür bir bir sistemdir.Özelleştirilebilir ve kişiselleştirilebilir bir sistem olduğu için ne kadar eğlenceli ve bir o kadar da zararlı olabiliyor.Android işletim sistemine verdiğiniz izinler yüzünden sisteme dışardan yüklemeye çalıştığınız uygulama ve oyunlar yüzünden zararlı dosyalar canınızı sıkabilir ve sorunlar yaşayabilirsiniz. Bu yazımızda Android’de Virüs Temizleme Yöntemi’ni anlatacağız.

Android işletim sistemlerine sadece Google Play üzerinden değil aynı zamanda dışardan Apk dosyalarını yükleyebilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz.Tabi bu gibi durumlar biraz sakıncalı olabiliyor ve zararlı dosyalar Android cihazınıza bulaşabiliyor.Bu zararlı dosyalar cihazınızı yavaşlatabilir ve kullanılmaz hale getirebilir yada bilgi hırsızlığında kullanılabilir.

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi işlemine başlarken İlk olarak cihazımızı güvenli modda başlatmamız gerekmektedir.

Tıklayın, Öğrenin : Android Telefon Güvenli Modda Nasıl Başlatılır?

Güç düğmesine bir süreliğine basılı tutuyor sonrasında Kapat’a uzun süre dokunuyorsunuz.

Eğer bu şekilde yapamıyorsanız cihazın bataryasını çıkarmayı veya 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı deneyin.

Android'de Virüs Temizleme Yöntemi Android'de Virüs Temizleme Yöntemi

Daha sonra ise cihazınız açıldığında sağ alt köşede Güvenli Mod yazısını göreceksiniz.

Android'de Virüs Temizleme Yöntemi

Eğer çıkmıyorsa tekrar cihazın bataryasını çıkarmayı veya 10 saniye boyunca güç ve ses azaltma butonlarına aynı anda basılı tutmayı deneyin.

Daha sonra ise hata veren ve zararlı olduğunu düşündüğünü uygulamaları kaldırmaya başlayınız.

Tıklayın, Öğrenin : Android Telefon Format Atmadan Virüsten Nasıl Temizlenir?

Bu işlem için ise Ayarlar – Uygulamalar – İndirilenler Güvenli olmadığını hissettiğiniz zararlı uygulamayı kaldırmak için üzerine dokunuyor ve ardından “uygulama bilgileri” ekranında “kaldır”a dokunuyorsunuz.

Android'de Virüs Temizleme Yöntemi Android'de Virüs Temizleme Yöntemi

Eğer kaldır butonu aktif değilse Ayarlar – Güvenlik – Cihaz Yöneticileri yolunu izliyorsunuz ve cihaz yöneticilerine girip Android Cihaz Yöneticisi’nin yanında onay kutucuğunu kaldırıyorsunuz.

Android'de Virüs Temizleme Yöntemi Android'de Virüs Temizleme Yöntemi

Malware‘i silme işlemini tamamlandıktan sonra cihazınızı olağan şekilde kapatıp açıyorsunuz.

Cihazınız yepyeni meydana geldiğini yönelik aynı vaziyetle karşılaşmamak için sizler için seçtiğimiz Android Cihazlar için En İyi Antivirüs Programlarından bir tanesini cihazınıza indirip yüklemenizi öneririz.

Bu yazımızda Android’de Virüs Temizleme Yöntemi işlemlerinin nasıl yapılacağını anlattı. Soru ve önerilerinizi için konu altındaki yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Android’de Virüs Temizleme Yöntemi başlıklı bu yazı Tamam.org içerik Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir