iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ?

iOS 10’da  bir çok yeni özellikle beraber sorunlarda oldukça fazla. iOS 10 ile ortaya çıkan sorunlardan biri de bluetooth bağlantı sorunu. Peki iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ?

iOS 10 ile ortaya çıkan sorunlardan biri de  bluetooth bağlantı sorunu. Apple, iPhone 7’de kulaklık girişini kaldırarak kullanıcıları kablosuz kulaklıklara yöneltti diyebiliriz. Bize göre Apple ilerde tamamen kablosuz ses sistemine geçebilir.

iOS 10 Bluetooth Sorunları Nasıl Çözülür ?

iOS 10’da ortaya çıkan bluetooth sorunundan iPhone 7 ve iPhone 7 Plus sahipleri de şikayetçi. Zaman zaman kablosuz kulaklıklarla bağlantı sorunu yaşayan kullanıcı sayısı epey fazla. Sizlere bu sorunu çözmek için bazı ipuçları vereceğiz.

1. Bluetooth’u Kapatıp Açın : Kontrol Merkezi’ni kullanarak bluetoothu kapatıp açmak bazen işe yarıyor ve bu işin en basit çözümü oluyor.

2. Yeniden Eşleştirin : Bluetooth sorunlarında genelde işe yarayan yöntem yeniden eşleştirmedir. Bluetooth cihazınız ile iPhone arasındaki eşleştirmeyi tekrar yapmak için ayarlar/ bluetooth bölümüne girip eşli olan cihazı seçerek bu aygıtı unut diyin. Bluetooth cihazı da kapatıp açın.

3. Hard Reset Atın : Cihaza hard reset atmak da bazen sorunları çözer. iPhone 7’ye kadar olan iPhone’larda güç ve ana ekran tuşuna basılı tutup Apple logosunu görünce tuşları bıraktığınızda hard reset atılmış olur.  iPhone 7 Hard Reset Atma! yazımızda bunu detaylı olarak anşatmıştık.

4. Ağ Ayarları Sıfırlayın : Ayarlar > Sıfırla> Ağ Ayarları Sıfırla adımından ayarları sıfırlayıp bluetooth cihazı ile yeninde eşleştirme yapın.

5. iOS 10.0.2’yi Tekar Yükleyin : iOS 10’un hatalarının genel sebebi cihaz üzerinden güncelleme yapmaktır. En sağlıklı yöntem iOS’u iTunes üzerinden yüklemektir. ipsw.me adresinden cihazınıza uygun iOS 10.0.2 dosyanı indirip iPhone bilgisayara takılı ve iTunes açık iken bilgisayarda shift tuşuna basılı tutun ve geri yükle diyin. Açılan pencereden indirdiğiniz iOS 10 (10.0.2) dosyasını seçin. iPhone ipsw Dosyası İndirme ve Yükleme   yazımızda detaylarını bulabilirsiniz.

6. Apple Store’dan Randevu Alın : Bütün yöntemler başarısız olursa Apple Store’dan randevu alın. iPhone’unuz, iPad’iniz veya Mac bilgisayarınız bozulduğunda gidebileceğiniz en iyi yer tabii ki de Apple Store. Ancak her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün değil. Apple Store Randevusu Almak için Ne Yapmalı?   rehberimizde detayları ile appstore randevusu nasıl alınır anlattık.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir