Onedrive nasıl kaldılır?

Onedrive nasıl kaldılır

OneDrive nedir? 

OneDrive Microsoft’un bulut disk hizmetidir. 15GB veriye kadar bilginizi OneDrive üzerinde saklayabilirsiniz.  OneDrive üzerinde belgelerinizi, resimlerinizi, videolarınızı saklayabilir ve mobil cihazlardan bu bilgilere ulaşabilirsiniz.  OneDrive Windows 8, Windows 8.1 işletim sisteminde bütünleşiktir. Yani işletim sistemini kurduğunuzda OneDrive aktiftir ve çalışır durumdadır.

Neden OneDrive’ı kaldırmak isteyeyim?

Siz de benim gibi OneDrive kullanmıyor olabilir ve ne işi var bunun burada diye düşünebilirsiniz. OneDrive’ın her seferinde bilgisayar açıldığınd başlamasından ve verileri senkronize etmeye çalışmasından rahatsız olmuş olabilirsiniz.

OneDrive kaldırma

OneDrive normalde Windows 8.1 içinden kapatılabiliyor. Fakat kardıramıyorsunuz. OneDrive kaldırmak için kayıt defterinde biz dizi işlem ypmanız gerekiyor. Neyseki OneDrive kaldırmak isteyen sadece siz değilsiniz.

OneDrive kaldırmak için buradaki kayıt defteri girdi dosyasını indirin.

İndirdiğiniz Disable_SkyDrive_Integration.reg dosyasını masaüstüne kaydedin.  Daha sonra çift tıklayın ve çıkan uyarılara Evet diyerek cevap verin.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın. Bu işlemden sonra OneDrive bilgisayarınızda tamamen kapatılacak ve çalışmaycaktır. Artık bellekte çalışan aktif bir OneDrive olmayacak ve bilgisayarımdan baktığınızda OneDrive sürücünüsü göremeyeceksiniz.

Bu yapılan işlemi yani OneDrive kaldırma işlemini geri almak isterseniz buradaki kayıt defteri dosyasını indirin ve yukarıdaki işlemi bu dosya ile tekrar edin.

Kaynak: Uzmanım

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir