iPhone Şifresi Nasıl Kırılır ?

iPhone Şifresi Nasıl Kırılır

iPhone’da eğer cihazınıza bir şifre koyduysanız kilit ekranını açabilmeniz için tekrar şifreyi girmeniz gerekecektir. Ancak iPhone’daki kilit ekranının şifresini unuttuysanız da iPhone’u kullanamazsınız. Hatta kilit ekranını açmak için sizden istenilen şifreyi eğer 6 kez yanlış olarak girerseniz iPhone kendisini bir süreliğine kilitleyecektir ve şifre girmenize dahi izin vermeyecektir.

Peki iPhone’a konulan şifre unutulursa bu şifre nasıl kırılır ? Aslında bunu yapabilmek için en basit yol iPhone’u kurtarma moduna almak ve iPhone’u sıfırlayarak böylece temizlemektir. Ancak bu yöntemle şifreyi kırabildiğiniz gibi iPhone’daki tüm yedeklerinizde kaybolacaktır.

iPhone Şifresi Nasıl Kırılır ?

Şifreyi kırabilmek için cihazınızı kurtarma moduna ( iPhone kurtarma modu nedir ve nasıl alınır? ) almalısınız ve ardından iTunes’a bağlayarak sıfırdan kurulum yapmalısınız. Sıfırlama işlemini yaptıktan sonra eğer bir yedeğiniz varsa bu yedeği iPhone’a tekrar kurabilirsiniz. ( iPhone yedeği nasıl geri yüklenir ? )

Daha Önce Bir Bilgisayarda Eşleme Yaptıysanız iTunes ile Şifre Kırın

Eğer daha önce iPhone’u bir bilgisayara bağladınız ve eşleme yaptıysanız işiniz daha kolay olacaktır çünkü verileriniz kaybolmayacaktır. Ancak bu işlemde de yine de rehberiniz sim kartınızda değilse rehberinizi kaybedebilirsiniz.

  1. iPhone‘u kablosuyla birlikte bilgisayarınıza bağlayın.
  2. Bilgisayarınızdan iTunes‘ı açın. ( iTunes yoksa buradan indirin. )
  3. iTunes’ın otomatik olarak bir eşzamanlama yapması gerekiyor ve böylece yedek oluşturacaktır. Ancak otomatik eşzamanlama yapmazsa iTunes’da sol üst köşeden iPhone simgesine basın ve ardından açılan ekranda “Şimdi Yedekle” düğmesine basarak yedekleyin.
  4. Daha sonra “iPhone’a Geri Yükle” düğmesine basın.

Geri yükleme işlemi biraz zaman alacaktır. Geri yükleme işi bittikten sonra şifreniz sıfırlanmış olacaktır. Eğer bir sorunla karşılaşırsanız bu sayfada yorum olarak sorabilirsiniz.

Kaynak: Apple Uzmanı (Enes GÜLER)

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.