iPhone ve iPad’de Ekranın Renk Tonunu Ayarlama

iPhone veya iPad cihazlarınızda iOS 10 güncellemesini yaptıysanız iPhone ve iPad’de Ekranın Renk Tonunu Ayarlama özelliğini kazanmıştır. Keşfedilmeyi bekleyen çok özelliği bulunan iOS 10’un en sevimli özelliklerinden olan renk filtreleri değiştirme rehberini sizler için hazırladık.

iOS 10 ile birlikte işletim sistemine pek çok özellik eklendi ve birçoğu keşfedilmeyi bekliyor. Bazıları kurcaladıkça ortaya çıkıyor, bazıları da aslında gözümüzün önünde oluyorlar.

Keşfedilmesi gereken özelliklerden biri de hiç şüphesiz ekranın renk tonunu ayarlama imkanı. Burada “Night Shift” özelliğinden bahsettiğim sanılmasın, onunla alakası bile yok. Bu özellik, sizlerin beğeninize göre ekran rengini ayarlamalanıza olanak tanıyor ve basit birkaç ayarla istediğiniz gibi özelleştirebiliyorsunuz. Şimdi nasıl yapacağınıza gelelim.

iPhone ve iPad’de Ekranın Renk Tonunu Ayarlama

1- Öncelikle Ayarlar -> Genel -> Erişilebilirlik yolunu takip edin. Daha sonra aşağıdaki görselde kırmızı kutu içerisine aldığım bölümleri açın.

iPhone ve iPad'de Ekranın Renk Tonunu Ayarlama

2- Renk Filtreleri seçeneğini açtıktan sonra birçok seçenek arasından istediğinizi seçebilir ve özelleştirme yapabilirsiniz. Yoğunluk ayarı renk doygunluğunu belirler ve bu ayarı yüzde 50’nin altında tutmak isteyebilirsiniz. Tabii son karar size kalmış.

iOS 10’un 10 Bilinmeyen Özelliği!

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.