Moto G5 ve Moto G5 Plus Tanıtıldı!

Mobil Dünya Kongresi üzerinden, birden fazla marka yeni ürünlerini tanıtıma çıkardı. Görücüye çıkan ve tanıtılan ürünler arasında Moto G5 ve Moto G5 Plus modelleri de vardı.

Lenovo firmasının tanıtmış olduğu Moto G5 ve Moto G5 Plus modelleri, uygun fiyatına göre pek çok özelliğe kapılarını açmış durumda. Normal bir bütçeyle, alınacak en iyi telefon modelleri arasında da yer alabilir.

Moto G5 Özellikleri

Moto G5, 5.0 inçlik bir ekran boyutuna sahip. Ayrıca işletim olarak da güçlü olan G5, sekiz çekirdek işlemciden oluşuyor. 1080 x 1920 ekran çözünürlüğüne sahip olan G5’in en önemli özelliklerinden birisi de parmak izi okuyucusunun bulunması. Parmak izi okuyucusu sayesinde telefona herhangi bir şifre koymadan, sadece siz açabileceksiniz.

Depolama alanı olarak 3, 32 ve 64GB alan barındıran G5’in 256GB’a kadar da harici olarak depolama alanını arttırmak mümkün.

Kamera özelliklerine göz atacak olursak G5’in arka kamerası 13MP, ön kamerası ise 5MP kalitesinde.

Moto G5’in ağırlığı 144 gram ve işletim sistemi de Android 7.0 Nougat.

Moto G5 Plus Özellikleri

Moto G5 Plus’un ekran kapasitesi, G5’e göre daha büyük. 5.2 inçlik ekran kapasitesine sahip olan G5 Plus’un depolama alanları da 32GB ve 64GB desteklerinden oluşuyor. Depolamayı harici kart kullanarak 256GB’a kadar arttırmanız mümkün.

İşlemci olarak sekiz çekirdek kullanılan G5 Plus’un işletim sistemi de G5 cihazı gibi Android 7.0 Nougat.

Kamera özellikleri ise, ilk cihaz ile hemen hemen aynı boyutta. Arka kamera 12MP ve ön kamera 5MP çekim kalitesi barındırıyor.

Aynı zamanda parmak izi okuyucusunu da destekleyen G5 Plus, sadece 155 gram ağırlığında.

Piyasaya çıktığı zaman, özelliklerine göre satış konusunda kesinlikle üst sıralara yükselecek gibi görünüyor.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir