iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme yaparak saklamanız mümkün. Elbetteki sadece iPhone’unuzda değil iPad ve iPod touch’ta da kısacası tüm iOS cihazınızda fotoğraflarızı şifreleyebilir, videolarınızı da şifreleyerek ek koruma ve gizlilik sağlayabilirsiniz.

Bunun için öncelikle ihtiyacımız olan yazılım. Minimum iOS 9.3’ün iOS cihazınızda kurulu olması gerekiyor. İkinci ihtiyacımız ise Notlar uygulaması. Buraya kadar her şey hazır ise şimdi gelin adım adım nasıl fotoğraf veya videoları şifreleyerek saklayabilirsiniz buna bakalım.

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme

Öncelikle anlatımımı iOS 10 Beta 2 yazılımını kullanarak yaptığımı belirtmek isterim. Bu sebeple genel görüntüde farklılık olsa da kullanım yönü ile bir farklılık olmayacaktır.

1) Fotoğraflar uygulamasını açın. Şifrelemek istediğiniz fotoğraf veya videoyu seçin. Seçim yaparken birden fazla fotoğraf, video seçebilirsiniz. Elbetteki hem video hem de fotoğraf seçmenizde mümkün.iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme1

2) Seçim yaptıktan sonra sol alt köşede yer alan ikona dokunun. Açılan menüden Notlar’a Ekle seçeneğini dokunarak seçin.

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme2

Fotoğraf veya videolarınızın boyutuna göre bir süre hazırlanma işlemi sürebilir.

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme3

Genelde bu işlem hızlı tamamlanmaktadır. Yine de sabırlı olun ve bekleyin. Gelen pencere üzerinden dilerseniz notunuza metin ekleyebilirsiniz. Bu isteğe bağlıdır. Kaydet diyerek devam edin.

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme4

3) Şu anda seçtiğiniz fotoğraf(lar) veya vide(lar) veya her iki türdeki içerikleriniz Notlar’a eklendi. Şimdi yapmanız gereken tek şey Notlar uygulamasını açmak ve eklediğiniz bu içerikli notunuz için şifreli korumayı etkinleştirmek. Yine sağ üst köşede yer alan ikonuna dokunun ve Notu Kilitle seçeneğine dokunarak Touch ID’nizi kullanın ve notunuzu kilitleyin!

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme5

İşte hepsi bu kadar.

iPhone’da Fotoğrafları ve Videoları Şifreleme6

İçeriğinizi Fotoğraflar uygulaması içerisinden silebilirsiniz. Notlar uygulaması tıpkı Fotoğraflar uygulamasında olduğu gibi fotoğraf veya videonuzu saklayacaktır. Üstelik şifreleyerek!

www.Tamam.org

www.Tamam.org sitesinde yeralmaktadır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.