iPhone Şarj Olmuyor Sorunu için Yapılabilecek 5 Şey

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

iPhone kullanıcılarının sıklıkla karşılaştıkları sorunlardan biri de iPhone Şarj Olmuyor, iPhone şarj edememe sorunudur. iPhone veya iPad’i şarj edemiyorsanız yardım almak için Apple ile iletişime geçmeden önce iPhone Şarj Olmuyor Sorunu için Yapılabilecek 5 Şey var.

iPhone, iPad veya iPod Touch kullanıyorsunuz ve bir gün cihazını şarja taktığınızda Apple ürününüzün hiçbir yanıt vermediğini ve şarj olmadığını görüyorsunuz. Böyle durumlarda genellikle cihazınızın bir darbe almış olabilir veya daha farklı bir nedenden dolayı şarj da bir sorun oluşmuş diye düşünebilirsiniz. Fakat belki de durum sandığınız kadar ciddi değildir, ne dersiniz?

iPhone veya iPad’i şarj edemiyorsanız yardım almak için Apple ile iletişime geçmeden önce kendi deneyebileceğiniz bazı şeyler var. Elbette, bazen Lightning veya Dock konektörü veya pil ile ilgili bir donanım problemi olabilir, ancak çoğu kez birkaç basit adımla düzeltilebilecek yazılım sorunlarının olması da muhtemel.

iPhone Şarj Olmuyor Sorunu için Yapılabilecek 5 Şey

Şarj edememe problemi yaşarsanız yapabileceğiniz şeyler şunlar:

1. iPhone’u Yeniden Başlatma

iPhone’unuz veya iPad’iniz şarj olmuyorsa, denemeniz gereken ilk ve en kolay şeylerden biri cihazı yeniden başlatmaktır. Yeniden başlatmak için :

Güç tuşu ile ana ekran tuşuna basılı tutun. Apple logosunu görününce tuşları bırakın. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ta ise güç tuşu ile birlikte ses azaltma tuşuna basılı tutun. Apple logosunu görünce tuşları bırakın.

2. Çıkışları veya Bağlantı Noktalarını Değiştirin

Bazen prizler veya USB girişleri çalışmaz. iOS cihazınızı sık kullanmadığınız bir prize yada bilgisayara bağlıyorsanız bu durum başınıza gelebilir. Bu sebeple farklı bağlantı noktalarını deneyin.

3. Kabloları Kontrol Edin

Kablolar zamanla yıpranıp çalışmayabilir. Ayrıca orijinal kablo kullanmıyorsanız yine sorunla karşılaşabilirsiniz. Bir arkadaşınızdan orjinal kablo alıp deneyin.

4. iTunes’da Geri Yükleme

iPhone Şarj Olmuyor sorunu ve çözümü için kolay yöntemleri denedikten sonra daha zor olanları deneme zamanı. Bu durumda iPhone veya iPad’inizi iTunes’da geri yükleyin. iTunes, iCloud’dan daha güvenlidir. Yedeğinizi alıp kullandığınız iOS sürümünü tekrar yükleyin.

IPhone’unuzu, iPod touch’ınızı veya iPad’inizi Mac yada Windows’ta iTunes’a bağlayın.

  • Sol üstteki Cihaz sekmesini tıklayın
  • Yedekleme’yi tıklayın
  • Yedeklemenin bitmesini bekleyin
  • Geri Yükle’yi tıklayın
  • Geri yüklemenin bitmesini bekleyin.

Tamamlandığında muhtemelen cihazınız şarj olmaya başlayacaktır.

5. Apple ile İletişime Geçin

iPhone Şarj Olmuyor sorunu bazen cihazdaki donanımsal bir sorundan kaynaklanabilmektedir. Lightning bağlantınız yada piliniz zarar görmüş olabilir. Eğer İstanbul’a gitme şansınız varsa randevu alın. Yoksa Pupa gibi en yakın Apple servisine cihazınızı teslim edin. Ancak her zaman teknik servis randevusu alabilmek mümkün değil. . Apple Store Randevusu Almak için Ne Yapmalı?  konumuzdan randevu için gerekli bilgileri edinebilirsiniz.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.