iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda sizlere iPhone akıllı telefonlarda DNS değişikliğinin nasıl yapıldığını anlatacağız. iPhone’da DNS değiştirmenin 2 yolu var. Bunlardan birisi App Store’dan VPN uygulaması indirmek diğeri ise Wi-Fi üzerinden yapacağınız DNS değişikliği.

DNS değiştirme ihtiyacı yasaklı sitelere girmek için yapılan bir işlemdir. Yani iPhone telefonunuza el ile müdahale ederek Türkiye dışından bir cihazmış gibi sanal alemde görülmesini sağlıyorsunuz.

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

iPhone akıllı telefonunuzda öncelikle bir kablosuz ağa bağlanmalısınız. Yani Wi-Fi bağlantısı kurmalısınız. Daha sonra “Ayarlar > Wi-Fi” bölümünden bağlandığınız ağa gidin. Daha sonra bağlandığınız kablosuz ağ üzerine bir kere dokunun. Karşınıza çıkan pencerede DNS yazan yere dokunun ve gördüğünüz DNS adresini yani rakamları silin.

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir2

Daha sonra girmek istediğiniz yeni DNS adresini yazın. Ama yazarken ilk DNS adresini yazdıktan sonra ikinci DNS adresini yazmak için araya virgül koyun (8.8.8.8, 8.8.4.4 gibi). Yeni DNS adresini yazdıktan sonra üst bölümdeki geri butonuna dokunun. Eğer isterseniz Wi-Fi kapatıp açarak ayarların geçerli olduğundan emin olabilirsiniz.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir