iOS 9.3.4’den iOS 9.3.3’e Nasıl Geri Dönülür?

iOS 9.3.4’den iOS 9.3.3’e Nasıl Geri Dönülür? Apple’ın dün “önemli bir güvenlik güncelleştirmesi” diyerek yayınladığı iOS 9.3.4 güncellemesi şimdiden etkin bir kullanıma ulaşmış durumda. Güncelleme açıklamasına binaen hareket eden iOS kullanıcıları vakit kaybetmeden geçişlerini yaptılar.

Yazılımın güvenlik noktasındaki detayına bakılacak olursa Apple’ın kapattığı açıklık PanGu ekibinin yayınladığı iOS 9.3.3-iOS 9.2 Jailbreak aracının kullandığı yazılım açıklıklarını kapatmak üzerine. Yayınlanan iOS 9.3.4 güncellemesi bu yönüyle kesinlikle PanGu ekibinin Jailbreak aracı ile uyumsuz.

Cihazınızı yanlışlıkla veya bilerek iOS 9.3.4’e güncellemiş olabilirsiniz. Henüz Apple iOS 9.3.3’e geri dönüşleri engellemiş durumda değil. Bu da geri dönüşlerin şu anda yapılabildiği anlamına geliyor.

Bu yazımızda da iOS 9.3.4’den iOS 9.3.3’e nasıl geri dönebileceğinizi sizlerle paylaşacağız.

iOS 9.3.4’den iOS 9.3.3’e Nasıl Geri Dönülür?

Öncelikle yedeklerinizi almayı unutmayın. iCloud veya iTunes ile iOS cihazınızın yedeğini alın. Apple’ın geri dönüşlere izin verip vermediğini gerçek zamanlı kontrol etmek için bu web sitesini kontrol edin. Yeşil kare Apple’ın geri dönüşlere izin verdiği anlamına geliyor.

Şimdi iOS 9.3.4’den iOS 9.3.3’e nasıl geri dönebileceğimize bakabiliriz.

Adım 1: Apple’ın resmi iOS 9.3.3 yazılım dosyasını indirin. Apple izin vermediği için yazılım dosyasını ne yazıkki paylaşamıyoruz. Bunun için Apple Developer hesabınızı kullanabilir ya da biraz araştırma yaparak güvenilir kaynaklardan bu yazılıma ulaşabilirsiniz.

Adım 2: iPhone, iPad ya da iPod touch cihazınızı bilgisayarınıza bağlayın ve iTunes’i açın.

Adım 3: iTunes’den cihazınızın özet sayfasını açın. Güncelleme düğmesine Mac’te klavyenizin “Alt” tuşuna Windows’da ise “Shift” tuşuna basarak tıklayın.

Adım 4: Gelen diyalog ekranından indirdiğiniz IPSW uzantılı iOS 9.3.3 dosyasını seçin.

Adım 5: iTunes iOS 9.3.4 yüklü cihazınızın yazılım düşürme (downgrade) işlemlerine başlayacak ve yazılımınızı iOS 9.3.3’e geri çevirecektir. Eğer ki bu yöntem işe yaramazsa aynı işlemleri iTunes’de özet sayfasında yer alan Güncelleme düğmesi yerine Geri Yükleme düğmesini kullanarak tekrar deneyebilirsiniz. Ancak bu işlem cihazınızın tüm içeriğini silecek yani sıfırlayacaktır, bilginiz olsun.

Ve evet hepsi bu kadar! Artık cihazınızda iOS 9.3.3 yüklü. Jailbreak yapmaksa amacınız rahatça Jailbreak işlemini cihazınız üzerinde gerçekleştirebiliriz. Nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız aşağıdaki kaynaklardan devam edebilirsiniz.

iOS 9.3.3 Jailbreak Nasıl Yapılır?

iOS 9.3.3 Jailbreak Problemleri ve Çözümleri

iOS 9.3.3 PanGu Jailbreak Kaldırma

Jailbreak’li iPhone’da Pokemon GO Oynama

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir