Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

Kullandığınız bazı PC’lere sistemi yüklemenizden hemen sonra veya, belli bir zaman aralığı sonrasında reboot işlemi esnasında işletim sistemi Başlangıç ayarlarına takılıp kalıyor. Bu hata bazen sürekli baş gösterebiliyor. Peki Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir?

İşletim sistemlerinizde daha önce karşınıza çıkan mavi ekran zaten daha önceleri gördükçe resmen tüylerinizi ürperten bir travmaydı. Fakat bu sefer BSOD kadar korkunç olan  bir durumla karşı karşıya olmadığınızı söyleyebiliriz.

Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir

Bilgisayarı açtığınızda karşınıza sürekli olarak hata çıkıyorsa durum biraz daha ciddi olabilir. Windows 7, 8.1 ve Windows 10  kullanıcıları bu durumla sık olarak karşılaşabiliyorlar. Genel olarak yenilenen sistemlerden sonra görülen bir işletim sistemi hatası olarak oldukça can sıkıcı olabiliyor. Tabi hatanın da üstesinden gelmek elbette mümkün.

Windows kurulumunu onarın

7 Vista – 8 – 8.1 – 10  işletim sistemlerinin kullanıcılarına kolaylık sağlayan Başlangıcı Onar seçeneği mevcut. Windows XP işletim sistemlerinde  maalesef bu şansı bulamıyoruz. İşletim sisteminizde bazı başlangıç dosyalarının eksik olması nedeniyle bahsettiğimiz sıkıntıya sebebiyet verebiliyor. Başlangıcı onar seçeneğini kullanarak eksik olan bu dosyaları onarabiliyorsunuz.

Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir

Sistem geri yükleme

Windows 10 işletim sisteminde geri yükleme noktasına dönüş yapılması  kullanıcıları bir çok sorundan kurtarıyor. Genel olarak  düzenli bir şekilde  oluşturulması gereken bu noktalar daima can simidi görevini üstleniyorlar. Sistemi görme sıkıntısını bir sürücü veya program yüklenmesinden sonra yaşamaya başladıysanız Sistem Geri Yükleme seçeneği sizin için ciddi bir kurtarıcı olabilir.

Windows 10 yada 8.1 işletim sistemlerinde bu seçeneğe sisteme giriş yapmadan ulaşmak mümkün. Sistemi başlatırken karşınıza çıkan mavi ekran üzerinden Diğer Seçenekler açmanız için F10 tuşuna basmanız yeterli olabiliyor.

Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir

Koruma altındaki Windows dosyalarını onarın

İşletim sisteminiz üzerinde herhangi bir nedenle hazar görmüş olan işletim sistemi dosyası, sisteminizin düzgün yüklenmesini önlüyor olabileceğinden dolayı, gelişmiş dosya kontrolü yapılması ve onarımı  bir çözüm olabilecektir. Bu işlem için Gelişmiş Boot Ayarları seçeneği içerisinden Başlangıç Onarma komutunu kullanarak tarama yapmanız son derece faydalı olabilir.

Sistemi Göremeyen Windows 10 Nasıl Düzeltilir

Sizlere önerdiğimiz basit çözüm yolları sayesinde bilgisayarınızı başlatmayı başardıysanız, yapmanız gereken hemen bir Geri yükleme noktası oluşturmak olmalı. Aynı sorunla herhangi bir nedenle karşılaştığınızda Geri yükleme  noktasına dönmeniz bütün sorunları ortadan kaldıracaktır.

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.