Google “Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı” Sorunu ve Çözümü

Android işletim sistemine sahip telefon kullanan insanlarımız, telefonlarını fabrika ayarlarına döndürüp sıfırladıktan sonra Google tarafından ‘’Hesabınızı Doğrulayın Bu Cihaz Sıfırlandı’’ uyarısı alabiliyorlar. Bu problemin çözümü çok zor görünse de, aslında basit bir yoldan geçiyor. Peki Android kullanıcıları olarak bu problemi nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Google tarafından yapılan bu uygulama, aslında kullanıcıların güvenliğini sağlama alıyor diyebiliriz. Çünkü bu uyarı sayesinde, telefonunuz çalınsa da kaybolsa da, kimse bilgilerinize erişemiyor. Eğer telefon, sizin elinizdeyken böyle bir güvenlik duvarıyla karşılaşıyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit.

Çözüm

İlk önce, hatayı aldığınız telefonunuzu bir başka telefondan normal şekilde aramalısınız. Aramayı açın ve açtıktan sonra çağrı ekleme butonuna dokunun. Karşınıza gelen ekrana *#*#4636#*#* yazın ve bekleyin. Kısa süre sonra karşınıza yeni bir menü gelecek ve karşınıza çıkan menüden, ikinci seçeneği seçmelisiniz. İkinci seçeneğe giriş yaptıktan sonra bir sefer geri tuşuna basın ve girmiş olduğunuz ekrandan çıkın. Sol üstte beliren ok tuşuna basarak, ayarlar seçeneğine girin. Daha sonra Telefon Hakkında veya Yazılım Bilgileri şeklinde çıkan seçeneğe dokunun. Karşınıza, ‘’Yapım Numarası’’ diye bir seçenek çıkacaktır. Çıkan bu seçeneğe 7 sefer hızlıca dokunun. Bu işlemlerden sonra geliştirici seçenekleri aktif hale gelecektir. Bu işlemden sonra tekrardan geri tuşuna basarak geri gelin ve geliştirici seçeneklerine giriş yaparak Oem kilidini devre dışı bırakın.

Bütün bu işlemleri tamamladıktan sonra, telefonu tekrar fabrika ayarlarına yüklemelisiniz. Android 4.0 üstü olan tüm sürümlerde çalışan bu işlemler sayesinde, artık telefonunuzu sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. erkan dedi ki:

    ben yAPMAYA çalıştım arıyorum meşgul diyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.