Play Store İndirme Bekleniyor Sorunu Nasıl Çözülür?

Sürekli akıllı telefonuna uygulama ve oyun indiren kullanıcıların büyük çoğunluğu ‘’İndirme bekleniyor’’ hatasından dolayı artık dosya indiremez hale geldi. Google Play Store tarafından verilen bu hata kimi zaman sunucudan kaynaklanırken, kimi zamanlarda da cihazdaki yazılımsal problemler nedeniyle kaynaklanabiliyor. Normal şartlarda indirme bekleniyor yazısından yaklaşık 15-20 saniye sonra indirmenin otomatik olarak başlaması gerekmekte. Peki Play Store indirme bekleniyor hatasını nasıl ortadan kaldırabiliriz?

Play Store İndirme Bekleniyor Çözümü

Play Store tarafından verilen bu hatanın, birden fazla sebebi olabilir. Biz, sizlere dört farklı yol göstererek bu problemin nasıl aşılabileceğini anlatacağız.

  • Google Play Store Verilerini Temizlemek

Akıllı telefonunuzdan Ayarlar > Uygulamalar seçeneğine girerek, uygulamalar arasından Play Store’u bulun. Daha sonra girdiğiniz menüden uygulamanın hem önbelleğini hem de verilerini temizleyin. Eğer uygulamada çok fazla önbellek biriktiyse, bu hatayı almanız gayet doğal.

  • İnternet Bağlantınızı Kontrol Edin.

Uygulamayı indirirken hata alıyorsanız, farklı internet alanlarından denemeler yapmalısınız. Örneğin telefonunuz hücresel veriden indirme yapmıyorsa, Wi-Fi ağına bağlanarak tekrar deneyebilirsiniz. Ayrıca bu denemeyi iş, okul ve kafe gibi ortamlarda da denemenizde fayda olacaktır.

  • Tarih / Saat Ayarlarını Değiştirin

Telefonunuzdan tarih ve saat ayarlarına girerek, ‘’Otomatik Tarih ve Saat’’ seçeneğinin içerisinde bulunan işareti kaldırın ve saatinizi yanlış şekilde ayarlayın. Daha sonra tekrardan deneme yapın ve ayarlarınızı eski haline getirmek için de tekrar aynı menüye giriş yaparak ‘’Otomatik Tarih ve Saat’’ kutucuğu tekrardan işaretleyin.

  • Güncellemeleri Kapatın

Telefonunuzda yapılan güncellemeler yüzünden, indirmek istediğiniz dosya haddinden fazla bekliyor olabilir. Bu nedenle otomatik güncellemeleri kapatın ve işlemi tekrar deneyin.

Yukarıda verilen dört adımdan birisi, mutlaka probleminizi ortadan kaldıracaktır.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.