iPhone X Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu ve Çözümü

Son haftalarda oldukça yaygınlaşan ve adından söz ettirmeyi başaran Apple’ın 10.yıla özel ürettiği iPhone X modeli, neredeyse tüm pazarlara girmiş durumda. Türkiye’de de ön siparişe açılan ve satışına başlanan ürünün birkaç probleminin bulunduğunu da belirtelim. Özellikle cihaza sahip olan kullanıcılar tarafından belirtilen bir sıkıntı da, cihazın kendi kendine kapanma problemiyle alakalı. Peki iPhone X modelinde yaşanan kendi kendine kapanma sorunu nasıl çözülür?

Cihazı Yeniden Başlatmalısınız

  • Cihazınızı kapatmak için ekrana kaydırma uyarısı gelene kadar, güç tuşuna basılı tutmalısınız.
  • Karşınıza kapatma uyarısı gelince de, ekranı kaydırın ve cihazınızı tamamen kapatın.
  • Cihazın kapanması yaklaşık 30 saniye sürecektir. Bu süreci bekleyin ve kapanan telefonu bir müddet öyle beklettikten sonra tekrar açın.

Fabrika Ayarlarına Dönün

Cihazda uyguladığınız kapatıp açma metodu işe yaramadıysa, cihazı fabrika ayarlarını döndürmeniz gerekecek. Bu yöntem için de sadece dört basit yol izlemeniz gerekiyor.

  • Cihazınızın Setting bölümünü açın.
  • Karşınıza gelen ekrandan General seçeneğini bularak dokunun.
  • General seçeneğinden sonra karşınıza yeni bir menü gelecektir. O menüden aşağıya doğru inerek Reset seçeneğini bulup dokunmanız gerekecek.
  • Daha sonra son olarak da Erase all data end settings seçeneğine dokunun ve yaptığınız işleme onay verin.

İki farklı yolu izledikten sonra iPhone X cihazınız hala aynı problemi veriyorsa, büyük ihtimalle yazılımsal bir problem vardır. Bunu çözebilmek için, teknik servis desteği almanızda fayda olacaktır.

Sevebilirsin...

1 Yanıt

  1. onur dedi ki:

    dun iphone x aldım hattı taktım birsaat sonra cıhaz kapandı sarj durumu %47 de iken sonra bırdaha acılmadı ve sarj cıhazı dahı görmüyor neden ve cihaz mazadan alınalı birsaat oldu ve bana garantı gonderin veya gönderelim denildi cihazsız kaldım okadar para verdım vatan bilgisayar maduru oldum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.