Trivia Crack Ayarları Nasıl Yapılır?

Trivia Crack Ayarları Nasıl Yapılır

Günümüzde oldukça popüler olan bilgi yarışması uygulaması Trivia Crack oyunu milyonlarca insan tarafından severek oynanıyor. Türkçe olarak da oynanabilen oyunun Türkiye de oldukça fazla seviyor. Facebook üzerinden ve telefon üzerinden entegre bir şekilde oynanabilen oyunun detaylarını buradaki yazımızda paylaşmıştık. (Bakınız :Trivia Crack Nedir? Trivia Crack Nasıl Oynanır?)

Bu yazımızda sizlere Trivia Crack ayarları nasıl yapılır, sesi nasıl kısılır, bildirimleri nasıl açılır ya da kapanır, Facebook bağlantı ayarları gibi bir çok ayarın nasıl yapıldığı ile ilgili bilgi vereceğiz.

Trivia ayarlarına ulaşmak için oyuna giriş yapın ve ekranın en sağında bulunan üç çizgi işaretine giriş yapın. Buradan tüm ayarları ve bazı özelliklere göz atabilirsiniz. Aynı zamanda sizin Trivian profiliniz buradadır.

Trivia kullanıcı adımı nasıl değiştiririm?

Kullanıcı adınızı değiştirmek için oyuna giriş yapın ve görselde gördüğünüz üç çizgi ikonuna basın. Burada açılan sayfadan profili gör kısmına tıklayın. Trivia profil ayarlarını buradan yapabilirsiniz. Düzenle dedikten sonra karşınıza gelen kısımda kullanıcı adı, eposta adresi ve şifre değişiklikleri yapabilirsiniz.

Trivia Facebook bağlantısı kesme

Trivia Facebook bağlantısı kesme

Oyunu sadece telefondan oynamak istiyorsanız ya da telefondaki hesabınız ile Facebook hesabınız ayrı olsun istiyorsanız Facebook bağlantınızı kesebilirsiniz. Bunun için gene profil sayfanıza giriş yapın. Profili gör ve ardından Düzenle kısmına gelin. Aşağıda bulunan Facebook ayarlarından Bağlan ya da Bağlanma seçeneklerini kullanarak istediğiniz ayarı yapabilirsiniz.

(Trivia Crack Hilesi Nasıl Yapılır?)

Ülke ayarları

Ülke ayarları da bu alandan yapılır. Eğer birden fazla dil biliyorsanız ya da rasgele oyunları yurt dışından başkaları ile oynamak istiyorsanız ülke ayarlarını değiştirebilirsiniz. Hangi ülkeyi seçerseniz o ülkenin insanları ile oynarsınız.

Facebook adını, profil fotoğrafını göster / gösterme ayarları

Trivia Crack Ayarları Nasıl Yapılır-3

Facebook bağlantınız kalsın ancak profil fotoğrafınızın görünmesini istemiyorsanız bunu farklı bir yerden yapmanız gerekir. Bunun için gene üç çizgili yere gelin. Daha sonra buradan ayarlar kısmına giriş yapın. Facebook adını göstermek ya da kaldırmak istiyorsanız Adımı göster seçeneğini tikleyin. Profil resminizin oyunda görünmesini istemiyorsanız onuda buradan kaldırabilirsiniz. Aynı zamanda oyundan gelen bildirimleri kapatmak için, can isteği gibi diğer talepleri görmemek için gönderi etkinliklerini pasif hale getirin.

Trivia Crack bildirim ayarları

Trivia Crack oynarken sesleri kapatmak, oyundan gelen bildirimleri kapatmak ya da seviyelerini ayarlamak isteyebilirsiniz. Bunun için Trivia Crack ayarlar menüsünü kullanmanız gerekir.

Trivia Crack bildirim ayarları

Ayarlar bölümünden ses açma kapama, titreşim ayarlarından titreşimi kapama işlemlerini yapabilirsiniz. Eğer oyundan bildirim almak istemiyorsanız, uyarı ekranına gelen oyun istekleri, can gönderme gibi bildirimleri görmek istemiyorsanız bildirimler kısmını pasif hale getirin. Bildirimi kapatma değilde sadece bildirim seslerini kapatmak istiyorsanız hemen altında bulunan bildirim sesi, titreşimi kapatmak için de bildirim titreşimi kısmını pasif hale getirin. Üst kısımda bulunan haber bülteninden sıkıldıysanız ve tamamen kaldırmak istiyorsanız bunun için haber bülteni kısmını pasif hale getirin.

 

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.