Galaxy S8 iPhone’a Benzer Bir Özellikle Geliyor

Samsung, Galaxy S8 ve S8+ modelini önümüzdeki günlerde tanıtmayı planlıyor. Tanıtımdan önce ortaya atılan iddialar da telefonun az çok özelliklerinin nasıl olacağının belirlenmesine etkin rol oynuyor. Galaxy S8 modelinin ekran görüntüleri bile internette dolaşırken, bu iddialar artık durumu sürpriz olmaktan çıkarıyor. Son yapılan araştırmalara göre de Samsung Galaxy S8, iPhone 7’de bulunan bir özelliği içerisinde barındırıyor.

Basınçlı Ekran Tuşları Kullanılacak

iPhone kullanıcılarının çok yakından tanıdığı 3D Touch özelliğini, Samsung S8 modelinde kullanacak. 3D Touch sayesinde telefon içerisindeki uygulamaları ek fonksiyonlar yardımıyla açabiliyorsunuz. Örneğin açacağınız bir uygulamaya dokunmadan önce uygulama üzerine basınç uygularsanız, uygulama hem açılır hem de ek seçenekleri size sunar.

Fiziksel olarak ekran tuşuna sahip olmayan S8 modelinde 3D Touch teknolojisi kullanılacak. Aynı zamanda S8 modelinin kasa yükseltimi de Samsung’un ileri teknoloji bir cihaz ortaya çıkaracağının sinyalleri veriliyor. iPhone ile benzer bir çalışma yapan Samsung, tepki alabilir. Apple firmasıyla ekran anlaşması yapan Samsung’un nasıl bir tepkiyle karşılaşacağı da tanıtım zamanında belli olacak.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir