Android Dosya İndirme Hatasının Çözümü

Android Dosya İndirme Hatası

Artık bir çok kişi işlerini telefonlar üzerinden halletmekte ve telefonlar artık hayatımızın bir parçası olmuş durumda. Kimi zaman işlerimizde kullanıyoruz, kimi zaman ise boş vakitlerimizi değerlendirmek amaçlı kullanıyoruz. Çoğu zaman ise Android marketinin bir birinden çekici oyunları ve uygulamalarına kendimizi kaptırıyor ve bir çok oyunu oynamasak bile denemek amaçlı indirip bakıyoruz.  Sadece Google Play değil bazen ise de işimiz gereği başka sitelerden de dosya indirebiliyoruz.

Yapmış olduğumuz indirme işlemleri her gün geçtikçe artıyor ve daha sonra bu indirdiğimiz dosyaları sildiğimizi sanıyoruz fakat bunlar tam olarak silinmiyor. Silinmediği gibi de bir zaman sonra bu dosyalar hatalar oluşmaya başlıyor. Genel olarak da aldığınız dosya indirme hatası da işte bu yüzde olmaktadır. Bu hatanın çözümü çok basit kullandığınız Android cihazınızın ayarlar bölümünden bunu çözebiliyorsunuz.

Dosya İndirme Hatası Çözümü

Ayarlar > Uygulamalar (yana kaydırarak tüm uygulamalara gelin) > İndirme Yöneticisi > Ön Belleği Temizle

Anlamayanlar için resimli olarak gösterelim;

Ayarlar > Uygulamalar 

Android-Dosya-İndirme-Hatası-Çözümü1

Açılan ekranda sağ tarafa kaydırarak Tümü bölümünden tüm uygulamaları açmanız gerekmekte ve buradan İndirme Yöneticisine tıklamanız  gerekiyor.

Android-Dosya-İndirme-Hatası-Çözümü2

İndirme Yöneticisinden Önbelleği Temizleye tıklamanız yeterli olacaktır.

Android-Dosya-İndirme-Hatası-Çözümü3

Kaynak: Yazar Kafam

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.