Galaxy S2 Android 4.x Nasıl Yüklenir?

Teknolojinin en son gelişmiş uygulama ve özelliklerine sahip olan akıllı telefon Samsung Galaxy S2, Android işletim sistemiyle beslendiğinden ötürü elektronik, mobil oyun, müzik ve sosyal platformlar olarak Samsung Hub servislerini desteklemektedir. 4x zoom yapma özelliğiyle beraber 8 mega piksel kamera ile fotoğraf çekmenin tadına varacağınız bir üründür. Piyasa da sayılamayacak kadar fazla ürün bulunduran Samsung, her alanda olduğu kadar mobil iletişim araçlarında da herkese kafa tutabilecek yapıdadır. Galaxy serisinden de anlayacağımız üzere telefon sektöründe bir çığır aşıldığının tam simgesidir. Geliştirici Android uygulamarıyla birlikte cep telefonlarına entegre edilen yazılımlar da ne ararsanız var. Yok yok… Android uygulamasına sahip olan Galaxy 2 ile internet ortamında rahatlıkla sörf yaparken, mobil oyunlar ile oyunun gerçekliğini içinizde yaşayabilirsiniz. Dokunmatik özelliği sayesinde her dokunuşun bir hatıra olacağı gibi düşünmenize yarayacak ve cep telefonunuzu hiç elinizden düşürmeyeceksiniz.

Android uygulamaları geliştirici olmasından sebebi belirli periyotlarda yeni sürümler piyasaya sürülerek güncelleme yapmak işletim sistemini hızlandıracağı gibi yeniliklere sahip olmayı da beraberinde getirir. Samsung Galaxy S 2 Android 4.0 sürümüne yükseltmek için, daha önce yüklü olan sürüme göre Kies Air programından yardım alarak yükseltme işlemi gerçekleştirilir. Cep telefonunuzdan Menüler seçeneğinden Ayarlar > Telefon Hakkında > Android sürümü olarak devam ettiğiniz takdirde şuan yüklü olan sürüme ulaşıp yükseltme aşamasını geçebilirsiniz. Yükleme işlemi yapacağınız sırada cep telefonunuz bataryasının tam dolu olduğunu kontrol ediniz. Ardından Kies Air programı kurulum aşağılarına geçebilirsiniz. Kies Air sayesinde güncelleme yapmadan önce cihazın yedeğini almayı unutmayın. Yükleme yapılırken cihazınıza herhangi bir bağlantı bağlamamanızı, hiçbir tuşa basmadan sürüm yükseltme işleminin sonlanmasını beklemenizi öneririz. Sürüm yükseltme işlemi 5 dakika ile 30 dakika arasında bir zaman dilimi süreceği gibi işlem sırasından telefonun başka özelliği açık olmamalıdır.

Bu aşamaları uyguladığınız takdirde sorunsuz olarak Galaxy s2 cep telefonunu Android 4.0 sürümüne yükseltmiş olacaksınız.

Mehmet Kalaycı

22 yaşındayım. Selçuk Üniversitesi'nde Halkla İlişkiler ve Reklamcılık okuyorum. 2006 yılından bugüne internet reklamcılığı içindeyim. Güncel konuları kendi yorumum ile sizlere aktararak bilgilenmenizi amaçlayan biriyim.

Sevebilirsin...

9 Yanıt

 1. Metin2 Hileleri dedi ki:

  S2 kullanan arkadaşıma yardımcı olmak android 4.x nasıl yüklendiğini öğrendim. Sayenizde arkadaşıma yardımcı oldum. Teşekkürler.

 2. vay be s2ye bak sen kaldırmaz diye düşünüyordum.

 3. Galaxy S2 android 4.x yüklemesi için detaylı bilgi arıyordum, şimdi yazdıklarınıza bakarak uygulama yapacağım.

 4. Mersin web dedi ki:

  Yararlı bir paylaşım olmuş, bilmeyenler buradan ulaşarak yalın bir dille anlatmış olduğunuz konuyu daha hızlı ve daha iyi anlayabilirler. Saygılar

 5. Yararlı bir paylaşım olmuş, bilmeyenler buradan ulaşarak yalın bir dille anlatmış olduğunuz konuyu daha hızlı ve daha iyi anlayabilirler. Saygılar dilerim

 6. bilezikci dedi ki:

  S2 kullanan kaldı sanırım hala adamlar üretime geliştirmeye devam ediyorlar.

 7. Galaxy Note 2 de android in yeni versiyonunu yükleyince sanki yeni telefon almış gibi oldu

 8. Mex Oyun dedi ki:

  Teşekkürler, verdiğiniz bilgiler ile sorunsuz işlemi hallettim.

 9. ilan ver dedi ki:

  İkinci el alırken de yüzyüze görüşmeden almamanızı tavsiye ederim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir