Google Home Nedir, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Google Keynote etkinliğinde tanıtılan Google Home tamamen Google Assistant ile bütünleşmiş bir ev asistanı. Google Home aslında Google Assistan aslında ile çalışan bir hoparlör sistemi. İşte Google Home Nedir, Özellikleri ve Çıkış Tarihi !

İlk olarak Google I/O 2016’da tanıtılan Google Home sanal asistanı, bireysel değil tüm evin sanal asistanı olmaya aday. Google arama motoru ve tüm Google uygulamalarıyla bütünleşebilen Google Home, gündelik yaşamı daha kolay düzenleyebilmek için tüm yeteneklere sahip.

Google Home Nedir, Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Google Home tüm uygulama geliştiricilerinin erişimine açık olarak hizmete giriyor. Böylelikle tüm aileyi ve onları ev içinde birleştiren tüm aktiviteler için geliştirilen uygulamalara uyum sağlayabilecek. Her odada ister aynı, ister farklı müzik dinleyebilecek ya da film seyredebileceğiz. Bunun yanı sıra tüm aile bireyleri okuldan iş hayatına kadar tüm önemli plan akışlarını Google Home ile yapabilecekler.

Google Home Nedir? Nasıl Çalışıyor?

Google Home ile müzik dinlerken ya da film seyrederken izlediğiniz ya da dinlediğiniz film ya da sanatçılar hakkında sorular sorarak bilgi alabiliyorsunuz. Ses ile aktive olan ve tamamen ses ile kontrol edilebilen, küçük bir hoparlörü andıran Google Home Amazon Echo’nun en büyük rakibi olacak. Hem eğlenceyi kontrol edecek hem de evdeki günlük işleri düzene sokacak olan Google Home. Bireysel sanal asistanlığı görevini tüm aile ve işleri için üstlenen Google Home ev asistanı alışveriş listelerine kontrol ediyor, yiyecek alışverişlerine göre yemek tarifleri verebiliyor.

Google Home ile TV kontrol ediyor, kanal değiştirebiliyor ve cihazı tamamen sesle kontrol ediyorsunuz. Google Home 4 Ekim’de ABD’de ayında satışa çıkıyor ve fiyatı 129 dolar.

Google Pixel Özellikleri

Google Pixel XL Özellikleri

Merhabalar,

Tamam.org
Tamam.org

Sevebilirsin...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit exceeded. Please complete the captcha once again.